Київський апеляційний суд задовольнив заяву компанії «Сіті-Стейт Н.В.» та надав дозвіл щодо стягнення $8,9 млн та нарахованих відсотків на виконання рішення Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів за позовом ряду компаній до держави Україна (в особі Мін’юсту), пише Finbalance.
Йдеться про позов компаній «Практика», «Кристалл-Інвест», які пов’язані сім’єю Анатолія Юркевича, а також «Сіті-Стейт Н.В.» та «Продіз». Зокрема, позивачі стверджували, що «в результаті дій (бездіяльності) України» були позбавлені коштів, розміщених в «Кредитпромбанку» на підставі депозитного договору від 5 липня 2010 року.
Річ в тім, що у травні 2013 року «Кредитпромбанк» перестав виконувати взяті депозитні зобов’язання, а в березні 2015-го його визнали неплатоспроможним.

Контекст
- Анатолій Юркевич також контролює групу Milkiland, яка, за даними ЗМІ, заборгувала західним банкам Raiffeisenbank та UniCredit десятки мільйонів доларів. Бізнесмен також мав конфлікт зі Сбербанком довкола ТРЦ «Магелан» та з Укрексімбанком в інших девелоперських проектах. Крім того, про свої вимоги в судовому порядку заявляв також Укргазбанк.
- За даними Нацбанку, Юркевич також мав відношення до збанкрутілого «Українського професійного банку». Банк підозрювали у проведені сумнівних операцій.
- У 2013 році Микола Лагун отримав контроль над Кредитпромбанком за $1, після чого «Дельта Банк», який йому належав, надав фінустанові кредит для підтримки ліквідності. Після придбання Кредитпромбанку Лагуном між ним і компанією з управління активами «Практика» спалахнув конфлікт. Позивач у суді вимагав від банку повернення 217 млн грн, в той час як новий власник фінустанови, як зазначалося, пропонував повернути лише 20% від суми вкладу.
- У вересні 2015 року Госпсуд Києва частково задовольнив позов компанії Юркевича та розірвав депозитний договір, відмовившись задовольнити вимоги щодо стягнення коштів та звернення стягнення на майно.
Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів — одна з п'яти інституцій групи Світового банку, заснована у 1966 році. У складі центру – 144 члени, зокрема Україна. Установа виступає в ролі арбітра між інвестором та урядом країни у разі виникнення конфлікту.