Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

АМПУ вирішила судитися з Росією за 1,2 мільярда гривень компенсації за майно в Криму

Адміністрація морських портів (АМПУ) вирішила вимагати від Росії 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно після анексії Криму, йдеться в пресрелізі компанії.

Це вже друга спроба отримати компенсацію за збитки, понесені в Криму. Раніше держпідприємство надало дані про власні активи на півострові Мін'юсту України. Він подав загальний позов у Європейський суд з прав людини.

Як зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, на цей раз використовується Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій. До кінця 2019 року буде направлено вимогу щодо компенсації збитків безпосередньо уряду РФ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Якщо протягом півроку ми не отримаємо відповіді, це справа перейде на розгляд у міжнародний арбітраж», — додав Вецкаганс.

Інтереси держпідприємства у суперечці з Росією буде представляти юридична компанія Covington & Burling LLP, яка має досвід захисту інтересів суб'єктів господарювання у міжнародних публічно-правових арбітражних інститутах.

«Обставина, що АМПУ судиться щодо тимчасово непідконтрольних активів на території півострова, жодним чином не означає, що підприємство погоджується з існуванням будь-яких правових підстав для окупації та анексії Криму, який залишається територією України», — підсумували в держпідприємстві.

Підписуйтесь на нас в Google News!

З 2014 року судноплавство в Азовському морі скоротилося більш ніж у два рази, а втрати портів оцінюються майже в половину вантажів. Мова йде про недоотримання близько 6 млрд грн доходу, свідчать дані АМПУ.

Міжнародні арбітражі розглядають вісім справ за позовами українських компаній проти Росії через окупацію Криму. Загальна сума позовів перевищує $12 млрд. При цьому у Росії заявляють, що суми «не відповідають вартості вилученого майна».

Коментарі

Всі новини