Адміністрація морських портів України подала цивільний позов на $50 млн до групи компаній ТІС Андрія Ставніцера, ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського і його колишнього заступника Володимира Шульмейстера. Про це написав сам Пивоварський.
«Протягом всього досудового розслідування АМПУ не могла з’ясувати для себе: чи є вона потерпілою особою, чи ні, чи завдано їй збитків, чи ні. І десь «під занавіс» досудового розслідування детектив таки допоміг АМПУ визначитися і своєю постановою притягнув їх потерпілою стороною», – уточнює Пивоварський
За його словами, текст позову – «це фактично переписаний обвинувальний акт» у кримінальній справі Пивоварського.
АМПУ просить суд зобов’язати всю групу компаній ТІС, без уточнення, які саме юрособи групи, разом з Пивоварським і Шульмейстером повернути АМПУ грошові кошти майже на $50 мільйонів.

Йдеться про події 2015 року, коли Пивоварський дозволив приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден у порту «Південний» (»домашній» порт групи ТІС). Його і Шульмейстера звинувачували у спричиненні збитків державі на суму більш як $31 млн і лобіюванні інтересів приватних терміналів.
Пивоварський нагадав, що наразі «жодна з компаній ТІС не залучена» до його справи і «жодна посадова особа чи менеджер цієї групи компаній не є учасником» кримінального провадження, «і в цілому, кримінальна справа відносно ТІСів закрита».
«Має місце спроба конфіскації грошових коштів третіх осіб, без залучення їх до розгляду справи», – підкреслює Пивоварський.
Він додав, що влітку 2024 року Вищий антикорупційний суд вже відмовив САП та НАБУ у переведенні грошей з заарештованих рахунків ТІСів на рахунки АРМА. ВАКС мотивував відмову тим, що гроші на рахунках ТІСів «цільові» і можуть бути використані виключно, як йдеться у законі «Про порти» – на покращення інфраструктури порту.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також