Facebook Pixel

Порти України за рік наростили вантажообіг майже на 80%: що вивозять

Порти України наростили вантажообіг

Порти України наростили вантажообіг

За 10 місяців 2024 року сукупний вантажообіг портів України становив 82,3 млн тонн. Це на 78,5% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (46,1 млн тонн) і на 20 млн тонн більше, ніж за весь 2023 рік, повідомила Адміністрація морських портів України (АМПУ).

Основа вантажопотоку – продукція аграрного сектору, яка у жовтні склала 50,7 млн тонн. Морські порти продовжують відігравати ключову роль для експорту аграрної продукції – майже 3 тисячі суден, що пройшли «Українським коридором» з моменту його запуску, доставили зерно та іншу продовольчу продукцію в пів сотні держав Африки, Азії, Європи та Америки.

У першій половині жовтня агресор зробив ще одну спробу зруйнувати морський експорт української продукції, коли майже щодня завдавав ударів ракетами та дронами по портах, припортовій інфраструктурі, іноземних суднах. Попри це, у жовтні через морські порти (чорноморські та дунайські) пройшло 8 млн тонн вантажів – на 60% більше порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

Обсяг перевалки зернових склав 5 млн тонн (+42,9% порівняно з минулим роком), рудних вантажів – 1,4 млн тонн (понад удвічі вище, ніж у жовтні 2023 року).

Основна частка відвантажень припадає на «Український коридор», який пропустив 6,8 млн тонн вантажів (85% від загального обсягу), з яких 4,5 млн. тонн (90%) становлять зернові.

Подякувати 🎉