АМКУ взявся за найбільші мережі АЗС – вимагає знизити ціни

Фото: WOG

Фото: WOG

Антимонопольний комітет зобов'язав вісім найбільших мереж АЗС переглянути ціни на бензин і дизпаливо. Під підозру відомства потрапили WOG, ОККО, Socar, Amic, Ukrnafta, Shell, Glusco і UPG.

Як повідомила пресслужба АМКУ, відомство провело детальний аналіз паливного ринку країни в червні-листопаді. Висновком стало те, що, незважаючи на зниження цін у великому опті на 20% і падіння курсу долара на 12%, ці мережі опустили ціни на паливо лише на 5-6%. А деякі (WOG, ОККО і Ukrnafta) взагалі майже не зменшували ціни на бензин і дизпаливо.

Тепер оператори цих мереж АЗС повинні за 10 днів повідомити АМКУ про вжиті заходи.

Напередодні глава парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус закликав найбільші мережі знизити ціни на паливо:

Quote«Аналіз націнки (маржі), яка добряче виросла за останні декілька тижнів, показує, що на сьогодні є всі підстави для зниження цін на АЗС. Сподіваюсь, такі очевидні та безспірні аргументи будуть сприйняті і мережі АЗС «групи Приват», ОККО, WOG, Shell, Socar, БРСМ, KLO та інші знизять свої роздрібні ціни».

За даними консалтингової компанії UPECO на кінець листопада різниця між дрібнооптовими та цінами палива на АЗС в Києві та області у найбільших мереж перевищила 9 грн за літр:

  • бензин А-95 — 6,5-8,9 грн за літр (+30-40% до ціни дрібного опту);
  • дизпаливо — 6,8-9,1 грн за літр (+33-44%).
Інфографіка: UPECO

Інфографіка: UPECO


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини