АМКУ відкрив нову справу проти агрохолдингу Юрія Косюка

Антимонопольний комітет України (АМКУ) вважає необґрунтованим підвищення ціни на курятину в липні-серпні 2017 року агрохолдингом Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт» (МХП) і відкрив ще одну справу щодо зловживання монопольним становищем на ринку.

Про це йдеться в дослідженні ринку курятини в 2016-2018 рр., опублікованому комітетом.

В АМКУ також повідомляють, що частка МХП на українському ринку скоротилася протягом 2016-2018 років через орієнтованість виробника на експорт, а обсяг продажів у грошовому еквіваленті зріс за рахунок зростання цін на куряче м'ясо.

Telegram Logo

Найбільшим і найпотужнішим учасником на ринку первинної реалізації курячого м'яса в АМКУ називають МХП, який має структурні ознаки монопольного становища з часткою 55% у 2016 році, 46% – у 2017 році і 45% – у 2018 році. За результатами 2019 року прогнозується збільшення частки МХП до 47%.

Контекст

АМКУ виявив введення обмежувальної політики щодо дистриб'юторів, субдистриб'юторів і партнерів з боку МХП. Враховуючи це, комітет у червні 2019 року почав розгляд справи щодо МХП про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.


Обсяг виробництва курятини національними виробниками з кожним роком збільшується: у 2016 році — 710,570 тис. тонн, в 2017 році — 769,532 тис. тонн, у 2018 році — 776,461 тис. тонн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Краща косметика червня. Топ-5 засобів

Помада-духи, чарівна туш, улюблений макіяж Леді Гага, органічний бальзам і літній must-have. Редактор The Page Style Яна Панюшкіна протестувала кращу косметику червня.

style

Кримінальну відповідальність за п'яне водіння скасували: що буде з тими, хто попався

Найжорсткіша з прийнятих за останній рік норм у сфері дорожнього руху проіснувала два дні. Тепер водіння в стані алкогольного, наркотичного або фармацевтичного сп'яніння знову буде адмінправопорушенням.

Структури Хмельницького викупили борги перед банком «Хрещатик» з дисконтом 99% – ЗМІ

Банк «Хрещатик» був визнаний НБУ неплатоспроможним у квітні 2016 року, і Фонд гарантування вкладів ввів у нього тимчасову адміністрацію. Акціонерами банку були Київміськадміністрація і Андрій Іванов – бізнес-партнер Василя Хмельницького, який і сам був акціонером банку, але вийшов напередодні його банкрутства, повідомляє видання «Олігарх медіа».