Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

АМКУ оштрафував сімох учасників ринку енергетичного вугілля на багатомільйонні суми

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет визнав Міненерго та певних учасників ринку енергетичного вугілля порушниками конкурентного законодавства. Порушення полягало в синхронному підвищенні цін у 2016 — 2019 роках.

Під час розслідування було встановлено, що міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничні ціни на вугільну продукцію для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня. Водночас на нарадах були присутні також представники приватних компаній — постачальників і споживачів енергетичного вугілля.

Суб'єкти господарювання — учасники нарад постачали 80% усього вугілля для потреб ТЕС і ТЕЦ. На цих нарадах також були присутні виробники електричної енергії, які споживають 95% усього вугілля, що використовується для потреб цієї галузі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Така практика тривала майже три роки. В АМКУ зазначили, що Міненерго не мало повноважень рекомендувати рівень цін, адже продаж енергетичного вугілля в Україні здійснюється за ринковими умовами.

Коефіцієнти кореляції свідчать про чіткий зв'язок цінових траєкторій підприємств і цін, рекомендованих міністерством.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Під час розгляду справи комітет проаналізував собівартість видобутку вугілля, його ціну, коливання курсу валют і податкове навантаження. Співвідношення зазначених чинників із цінами, визначеними на нарадах у Міненерго, спростовує наявність об'єктивних причин для вчинення таких схожих дій.

Тому АМКУ вирішив накласти такі штрафи:

  • ДП «Держвуглепостач» — 2 286 480 грн;
  • «ДТЕК Трейдинг» — 163 448: 330 грн;
  • «ДТЕК Дніпроенерго» — 125 473 390 грн;
  • «ДТЕК Західенерго» — 172 969 760 грн;
  • «ДТЕК Східенерго» — 91 050: 330 грн;
  • «Центренерго» — 205 837 530 грн;
  • «Черкаське хімволокно» — 14 417 450.

Додатково. Раніше The Page писало про те, чому в середині зими катастрофічно скоротилися запаси вугілля на ТЕЦ і кому це вигідно.

Коментарі

Всі новини