Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

АМКУ оштрафував 18 облгазів Фірташа на 380 млн грн

Фото: ZN.ua

Фото: ZN.ua

Антимонопольний комітет України (АМКУ) під час розслідування встановив, що облгази, що входять в групу «Регіональна газова компанія» («РГК») Дмитра Фірташа, встановлювали необґрунтовані вимоги під час публічних закупівель побутових лічильників газу з листопада 2016 по липень 2018 року. Зокрема, серед цих вимог була обов'язкова наявність протоколу випробування з позитивними висновками за програмою досліджень лічильників, яка розроблена на замовлення одного з облгазів групи.

В АМКУ відзначили, що ця програма не є обов'язковим документом відповідно до законодавства.

Ще один облгаз групи згідно з цією програмою провів випробування лічильників, вироблених компаніями САМГАЗ і GALLUS. І саме цим лічильників облгази «РГК» віддавали перевагу при закупівлі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Комітет визнав, що фігуранти справи займали монопольне (домінуюче) становище на ринку послуги з розподілу природного газу в межах територій їх ліцензійної діяльності. А їхні дії є порушенням закону «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Облгази оштрафовані на суми від 9,5 до 68 млн грн. Загальна сума штрафів становить 380,2 млн грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

До складу групи «РГК» входять 18 облгазів: «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Житомиргаз», «Закарпатгаз», «Запоріжгаз», «Київоблгаз», «Дніпрогаз», «Дніпропетровськгаз», «Криворіжгаз», «Миколаївгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз», «Хмельницькгаз», «Чернівцігаз» і «Чернігівгаз».

Додатково. Рік тому АМКУ оштрафував 16 облгазів «РГК» на 278 млн грн за неправомірні донарахування побутовим споживачам обсягів використаного природного газу та зобов'язав їх зробити перерахунок споживачам.

Згідно з дослідженням проєкту «ГазПравда», ціна за кубометр газу для населення в серпні 2020 року коливалася від 2,67 грн до 4,7 грн. Чинне законодавство передбачає, що газопостачальні компанії повинні публікувати ціни на газ за 5 днів до початку місяця. Але, як повідомило джерело The Page в НКРЕКП, вчасно ціну назвали тільки в «Нафтогазі». Решта опублікували ціни з великою затримкою.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини