Ахметов, Коломойський та Суркіси хочуть заробити 10 млрд грн на підвищенні цін на електроенергію

Рінат Ахметов. Фото: УНІАН

Рінат Ахметов. Фото: УНІАН

Введення RAB-тарифів на електроенергію принесе власникам обленерго близько 10 млрд грн додаткового прибутку. Про це The Page розповіло джерело у фракції «Слуга народу».

За його словами, в. о. міністра енергетики Ольга Буславець кілька разів зверталася до президента Володимира Зеленського з проханням ініціювати введення RAB-тарифів на електроенергію.

«Це принесе власникам обленерго близько 10 млрд грн додаткового прибутку, а для споживачів закінчиться зростанням тарифів на 5-7%. Виграє від цієї ініціативи обленерго Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського та Григорія Суркіса», — пояснив співрозмовник видання.

Telegram Logo

Контекст. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), 29 квітня 2020 року схвалила проєкт переходу до стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії локальними електричними мережами — RAB-тариф.

Регулятор 26 серпня 2020 року затвердив введення в тариф на передачу електроенергії фіксовану ставку прибутковості обленерго в залежності від вартості їхніх активів. На стару базу активів запропонували ввести 3% прибутковості, на нову — 16,74%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Згідно з методикою, втрати електроенергії в мережах операторів повинні знижуватися щонайменше на 1% на першому класі напруги і на 3,5% — на другому класі напруги щорічно.

Якщо компанія вважатиме, що старий актив повністю зноситься за 10 років і не буде відшкодування, то немає сенсу модернізувати цей актив. Вигідніше вкладати в нові. Такий підхід загрожує існуючій інфраструктурі і, за словами експосла США в Україні та старшого віцепрезидента IHS Energy Карлоса Паскуаля, «призведе до кризи в дистрибуції електроенергії в Україні».

Експерти вважають обленерго ризикованим бізнесом, оскільки дві бази активів — невідомий для Європи підхід.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини