Facebook Pixel

Аграріям повертатимуть гроші: за що можна буде отримати компенсацію

Держава планує розробити механізм надання фінансової допомоги аграріям і стратегічним підприємствам. Кошти виплачуватимуть на потреби розмінування земель, аби Україні могла надалі вирощувати сільськогосподарську продукцію та постачати її в інші держави.

Про це розповіли у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Навіть попри війну Україна продовжує експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію за кордон, постачаючи життєво важливі ресурси державам, які перебувають на межі голоду. Але перешкодою на шляху стає велика кількість замінованих земель, що значно стопорить вирощування.

Плюс аграріям і підприємствам, чиї території потребують розмінування, доводиться витрачати власні кошти на ці процеси. Але надалі держава планує виплачувати компенсацію українцям – повну або часткову.

Quote«Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо. Аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель», – зазначили у відомстві.

Комітет запропонував такий підхід: аграрна або інша компанія має через сервіс публічних закупівель Prozorro замовити послугу розмінування. Отримавши її та маючи на руках відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, може звернутися за відшкодуванням. Розміри компенсації не визначені, їх розраховуватимуть індивідуально.

У проєкті Державного бюджету на 2024 рік закладено 2 млрд гривень на ці потреби. Кошти витрачатимуть на підтримку сільгосппідприємств, які замовили розмінування земель через аукціон. Така процедура значно пришвидшить очищення всієї території країни від ворожих бомб і дозволить активніше займатися вирощуванням продукції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉