Афілійована з Коломойським компанія просить Зеленського перешкодити закупівлі нафтопродуктів у Білорусі

«Укртатнафта» звернулася до президента України Володимира Зеленського, секретаря РНБО Олексія Данилова і голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва з проханням відмовитися від імпорту нафтопродуктів «Нафтогазом України» у «Білоруської нафтової компанії».

Прохання мотивоване тим, що «Білоруська нафтова компанія» купує ресурс у російських компаній, які знаходяться під санкціями, йдеться у листі «Укртатнафти».

Менеджмент «Укртатнафти» також вважає, що «Нафтогаз України» і «Укртранснафта», яка постачатиме ресурс для газового монополіста, порушують закони України «Про нафту і газ» та «Про державні закупівлі».

«Розгортання приватної діяльності під управлінням фактично державних компаній може призвести до нанесення шкоди діяльності державних компаній. Збільшення імпорту нафтопродуктів — це зменшення виробництва нафтопродуктів в Україні і скорочення обсягів транспортування нафти ВАТ «Укртранснафта», — йдеться в листі.

Контекст. Інформація про плани «Нафтогазу України» і «Укртранснафти» підтверджена рішеннями керівних органів компаній, розміщеними на їхніх сайтах. Йдеться про контракт на поставку нафтопродуктів виробництва Мозирського НПЗ від «Білоруської нафтової компанії» на адресу приватної компанії з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз Ойл Трейдінг», створеної «Укртранснафтою» відповідно до рішення «Нафтогазу України».

«Укртранснафта» зацікавлена у збільшенні обсягів переробки нафти на Кременчуцькому НПЗ, для чого організовує поставки морським шляхом з різних джерел. Зокрема, наприкінці листопада компанія почала приймати лівійську нафту сорту El Sharara. Зараз компанія, підконтрольна групі «Приват», стала головним імпортером палива морем.


«Білоруська нафтова компанія» — один з найбільших експортерів нафтопродуктів з Білорусі, вироблених компанією «Нафтан» (Новополоцький НПЗ) і Мозирським НПЗ. Щомісяця БНК поставляє на експорт до 1 млн тонн нафтопродуктів.

Мозирський НПЗ серед своїх акціонерів має російські «Роснефть» та «Газпромнефть» і на 100% залежить від поставок російської нафти. «Роснефть» і «Газпромнефть» знаходяться під санкціями в Україні згідно з рішенням РНБО від 02.05.2018 року.

Читати на The Page