Facebook Pixel

Депутати хочуть позбавити ТЦК права штрафувати ухилянтів

Депутати хочуть позбавити ТЦК права штрафувати ухилянтів

Депутати хочуть позбавити ТЦК права штрафувати ухилянтів

На сайті Верховної Ради України опубліковано законопроєкт №11272, який позбавляє територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) права накладати штрафи на ухилянтів і віддає його судам.

Quote«Надмірна концентрація повноважень (включаючи самостійній розгляд справ про адміністративні правопорушення із самостійним винесенням постанов, що передбачають накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів) в межах одного органу (ТЦК та СП) може призвести до дисбалансу системи стримувань і противаг у державній владі. При цьому наявність збалансованої системи стримувань і противаг є необхідною умовою для розбудови правової держави та демократичного політичного режиму. Це, своєю чергою, підвищує ризики можливого свавілля, ризики можливої юридичної необґрунтованості винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, ризики корупції, а також підвищує ризики можливого неправомірного тиску на громадян, на посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, на посадових осіб юридичних осіб та громадських об’єднань», — говориться у пояснювальній записці.

На думку авторів законопроєкту, корупційні ризики збільшуються з огляду на великі розміри штрафів. Вони становлять до 25 500 грн за статтею 210 КУпАП (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку) та штрафи до 59 500 грн за статтею 2101 КУпАП (Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію).

Законотворці зазначають, що керівник ТЦК та СП може не мати юридичної освіти і стажу роботи в галузі права. При цьому він має право від імені ТЦК та СП розглядати справи про адмінправопорушення і накладати великі штрафи. Тому виникає питання, чи є доцільним покладання виконання таких юридичних завдань на осіб, які можуть не мати юридичної освіти і стажу роботи в галузі права.

З огляду на багаточисельні ризики нардепи вважать за потрібне передати повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, які зараз покладено на ТЦК та СП, судам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉