87% українців впевнені, що влада не піде на неприйнятні компроміси з рф. Фото: suspilne.media
Переважна більшість українців вважають, що влада України не піде на неприйнятні компроміси з росією. Про це свідчать результати нового опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Неприйнятні компроміси з росією: чи піде на це влада
Так, 87% населення впевнені, що українська влада не піде на неприйнятні компроміси з росією. Водночас 5% українців поділяють наратив про «зрадницьку» владу, яка «готова й може піти на неприйнятні для України компроміси з росією».
Чи готова влада України до неприйнятних компромісів з рф: опитування КМІС
Якщо взяти дані за регіонами, то всюди не менш як 80% вважають, що жодних компромісів із рф не буде (у західній частині України цей показник складає 91%, у східній — до 80%). І тільки 3 — 9% залежно від регіону вважають, що влада може піти на такі компроміси.
Розподіл за регіонами думок щодо готовності влади України піти на неприйнятні поступки рф: дані КМІС
Чи втомився Захід від війни в Україні та чи хоче він переговорів
Водночас 15% опитаних висловили думку, що Захід втомлюється від України та хоче, щоб Україна вела перемовини з рф. Однак 73% українців упевнені, що Захід і далі надаватиме підтримку Україні й очікує завершення війни на прийнятних для України умовах.
Чи готовий Захід далі підтримувати Україну: опитування КМІС
За регіонами показники відрізняються так:
- західна частина: 67% вважають, що Захід хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах; 18% упевнені, що Захід втомлюється від України;
- східна частина: 75% вважають, що Захід хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах; 15% — що Захід втомлюється від України;
- центральна частина: 76% — Захід хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах; 15% — Захід втомлюється від України;
- південна частина: 75% — Захід хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах; 13% — Захід втомлюється від України.
Що думають українці про готовність Заходу далі підтримувати Україну: дані від КМІС з регіонів
Опитування КМІС було проведеного 7 — 13 вересня методом телефонного інтерв’ю з-поміж 2000 жителів усіх областей України, окрім окупованого Криму.