Facebook Pixel

Цей день в історії: 7 листопада православний патріарх був покараний за загрозу продуктовій безпеці

7 листопада у світі відзначають Міжнародний день африканського письменника, Міжнародний день інуітів, Всесвітній день стаута, в Угорщині – День опери, в Бангладеш – День солідарності, в США – День управління проєктами.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 7 листопада в Україні та світі.

У 335 році Афанасія, православного патріарха Александрії, вислали до німецького міста Трір за звинуваченням у тому, що він перешкодив флоту із єгипетським зерном відпливти до Константинополя. Навіть на рубежі античності і середньовіччя карали за порушення зернової угоди і загрозу для продовольчої безпеки.

У 1665-му друком вперше вийшла The London Gazette – найстаріше британське видання, що виходить до сьогодні. Це щоденна газета офіційних публікацій, найважливіша серед офіційних видань Великої Британії: тут публікуються королівські укази, біллі парламенту, вакансії в Палаті громад, найважливіші призначення в державній і військовій сферах, нагородження, оголошення про шлюб і банкрутство. Вираз "in the gazette" («потрапити в газету») в англійській відтоді означає «отримати підвищення» чи «стати банкрутом».

У 1708 році українське військо гетьмана Івана Мазепи з'єдналося зі шведами короля Карла XII біля села Гірки на Миргородщині.

У 1775-му лорд Данмор, губернатор британської колонії Вірджинія, вперше у Північній Америці почав масове звільнення рабів власною «Пропозицію про звільнення». Він запропонував свободу всім рабам, які приєднаються до британської армії під головуванням Данмора. Історики погоджуються, що губернатор виходив не з моральних, а суто практичних причин.

У 1788-му козаки під орудою отамана Антона Головатого завоювали османську фортецю Очаків. Отаман, командувач Чорноморського козацького війська, на чайках з 800 козаками атакували і захопили артилерійську батарею на острові Березань, яка захищала Очаків, а потім і саму фортецю. Козаки захопили весь османський гарнізон – 300 вояків, 23 гармати, 150 бочок пороху і кілька ворожих знамен. Втрати козаків склали 29 людей. За цю операцію Головатий отримав орден Св. Георгія.

7 листопада 1917 року в російському Петрограді більшовики штурмували Зимовий палац. Переворот стався 25 жовтня за старим стилем, тому його назвали Жовтневим. Або, в радянській міфології, Великою Жовтневою соціалістичною революцією.

У 1919-му в Ізяславі на Хмельниччині УНР і Польща проколом встановили демаркаційну лінію між українськими і польськими військами.

У 1928 році у Харкові офіційно відкрито Держпром – перший український та європейський хмарочос. 13-поверховий Будинок державної промисловості в стилі конструктивізму був збудований впродовж 1925-1928 років. З 2018 року Держпром входить до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка національного значення. 28 жовтня 2024 року російська авіабомба ФАБ-500 влучила по Держпрому.

80 років тому, 7 листопада 1944 року, Франклін Делано Рузвельт став єдиним президентом США, який був обраний на четвертий термін.

У 1994-му з’явилося перше в світі інтернет-радіо – власну трансляцію онлайн створила WXYC, студентська радіостанція університету Північної Кароліни.

7 листопада 1888 року у Гуляйполі народився Нестор Махно, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, анархіст і тактик партизанської війни.

Подякувати 🎉