Facebook Pixel

Трагедія в Україні не має посилюватися глобальною продовольчою кризою

Війна, яку веде Росія проти України, посилила продовольчу кризу у світі, глобальна бідність цього року може збільшитися на 100 млн осіб, заявив президент Світового банку (СБ) Девід Малпасс.

«Наш пакет підтримки, включно з Україною, країнам, що приймають біженців, і країнам, що розвиваються, які страждають від супутніх економічних потрясінь, становить майже $50 млрд у поточному кварталі й має досягти приблизно $170 млрд за 15 місяців до червня 2023 року», — зазначив Малпасс.

Він пояснив, що внаслідок вторгнення Росії в Україну виникли серйозні загрози для глобальної продовольчої безпеки. Різко зросли ціни на основні харчові продукти, включно з пшеницею та її замінниками. Майбутні врожаї може бути знижено через вищі ціни на енергію та добрива.

Малпасс додав, що світові ціни на продовольство та добрива зростали й до війни. Головна причина цього — зростання попиту в поєднанні з перебоями в ланцюжку постачань, девальвацією валюти, наслідками зміни клімату, зростанням нестабільності та конфліктів.

На поглиблення кризи вказує зростання індексу цін на продовольство Світового банку в березні на 11,5% – до рекордно високого рівня, який на 37% вище за торішній. Ціни на добрива в березні також зросли, збільшившись майже на 20% із січня, а вартість карбаміду зросла втричі із січня 2021 року. Ціни на продовольство зростають швидше за інфляцію, і така тенденція збережеться.

«Трагедія, що розгортається в Україні, не має посилюватися ще однією трагедією – глобальною продовольчою кризою. Для запобігання цьому потрібні швидкість, розширення пропозиції, доступ до ринку та щільна координація», – наголосив президент СБ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉