Facebook Pixel

Світовий банк очікує зростання бідності в Україні вчетверо у 2022 році

ВВП України у 2022 році впаде на 45,1%, прогнозує Світовий банк (СБ). До початку війни з Росією банк очікував зростання української економіки на 3,2%. Про це йдеться в доповіді, присвяченій перспективам економіки Європи та Центральної Азії у світлі розв'язаної Росією війни та її наслідків.

Моделювання з використанням останніх макроекономічних прогнозів показує, що частка населення з доходами нижчими за фактичний прожитковий мінімум (національна межа бідності) може досягти 70% у 2022 році проти 18% у 2021 році. Тобто кількість бідних може зрости майже вчетверо.

Приватне споживання в Україні цього року знизиться на 50%, державне – на 10%, а капітальні інвестиції – на 57,5%. Експорт товарів і послуг скоротиться на 80%, імпорт – на 70%, тоді як держборг до ВВП збільшиться з 50,7% до 90,7%.

Прогноз щодо індексу споживчих цін – 15% зі збільшенням до 19% наступного року.

Експерти СБ прогнозують зростання українського ВВП у 2023 році на 2,1% і на 5,8% – у 2024 році.

Очікується, що завдяки масштабним зусиллям щодо відновлення до 2025 року зростання перевищить 7% на тлі повільного відновлення виробничих та експортних потужностей і поступового повернення біженців. Проте до 2025 року ВВП буде на третину меншим за довоєнний рівень 2021 року.

«Ступінь скорочення економіки залежить від високого ступеня невизначеності, пов'язаної з тривалістю та інтенсивністю війни. Утім, наслідки, як очікується, вийдуть за рамки короткострокового колапсу внутрішнього попиту та експорту, оскільки обсяг виробництва страждає через руйнування виробничих потужностей, збитки орним землям і скорочення пропозиції робочої сили, особливо якщо біженці не поспішатимуть повертатися в країну», – наголошується в доповіді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉