30 квітня у світі відзначають Всесвітній день мобільності та доступності, Міжнародний день джазу та День зачіски, в Україні – День Державних прикордонних військ України, у Франції – День Іноземного легіону, а країни Європи святкують Белтайн та Вальпургієву ніч.
нагадує, як історичні події відбулися 30 квітня в Україні та світі.
У 1492 році Іспанська корона надала Христофору Колумбу дозвіл на відкриття нових земель та призначила його адміралом океану, віце-королем і губернатором будь-якої території, яку він відкриє.

У 1598-му король Анрі IV видав Нантський едикт, який надав свободу віросповідання гугенотам – французьким протестантам.
У 1803-му США придбали Луїзіану у Франції за $15 млн.
У 1863 році підрозділ французького Іноземного легіону силами 65 піхотинців понад 10 годин тримав бій проти близько 2000 мексиканських солдатів поблизу гасієнди Камарон у Мексиці. Французи капітулювали, лише коли в живих залишилося троє легіонерів. Мексиканці, приголомшені їхньою доблестю, навіть погодилися залишити їм зброю.
У 1897-му британський фізик Джозеф Томсон оголосив про відкриття електрона, субатомної частинки, що є в 1800 разів меншою за протон.
У 1939 році компанія NBC розпочала регулярне телевізійне мовлення трансляції в Нью-Йорку – з трансляції виступу президента Франкліна Рузвельта на відкритті Всесвітнього ярмарку.
У 1945-му в берлінському бункері під рейхсканцелярією Адольф Гітлер та Єва Браун, з якою він одружився менше ніж за дві доби до того, покінчили з життям.
Того ж дня над будівлею рейхстагу радянські солдати підняли червоний прапор.
У 2018 році Антитерористична операція на сході України була перейменована на Операцію Об'єднаних сил.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також