Facebook Pixel

Цей день в історії. 3 червня штурмували Золотий храм сикхів в Індії

3 червня у світі відзначають Всесвітній день велосипеда, на Тайвані – День спалення опіуму, в Аргентині – День економіста, а в Україні – День чебрецю.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 3 червня в Україні та світі.

У 1527 році у Львові о сьомій годині вечора спалахнула Велика пожежа Львова, яка знищила фактично всю готичну забудову міста. Вітер розніс вогонь з броварні на дерев’яні дахи міста. Вщент згоріли Пекарська, Краківська, Вірменська, Замкова, Шевська та Галицька вулиці у центрі, а також передмістя – Підзамче, Знесіння та інші. За два дні дерев’яні будівлі перетворились на суцільне згарище. Залишились лише Ратуша, Вірменська церква, стіни Кафедрального собору, монастир францисканців та міські вежі. Згоріли майже всі зразки готичної архітектури XIV—XV століть. До фінансування відбудови долучилися не лише містяни та міська влада, але й королівський уряд Польщі. Львів було відновлено у сучасному стилі Ренесансу, переважно кам’яними будинками.

У 1571-му війська кримського хана Девлет-Ґерая захопили і до тла спалили Москву.

У 1638 році селяни-повстанці на чолі з Дмитром Гунею та гетьманом Яковом (Яцьком) Острянином почали Жовнинську битву. Вона стала вирішальною у боротьбі проти шляхетського війська Речі Посполитої.

У 1768-му козацькі загони Максима Залізняка та Івана Ґонти взяли місто Умань.

У 1889 році в США була побудована перша велика лінія електромереж завдовжки 23 км. Вона поєднала електростанцію у Віламенте Фолз та центр Портленду, штат Орегон.

3 червня 1984 року в Індії війська уряду штурмували Золотий храм сикхів

40 років тому, 3 червня 1984 року, під час військової операції «Блакитна зірка» в індійському штаті Пенджаб урядові війська вибили озброєні формування сикхів з Золотого храму (Хармандир-Сахіб) – головної святині сикхів в Амрітсарі. Операція тривала до 6 червня. Кількість жертв перевищила 5000 – близько 1000 військових, але більшість із них були цивільні. Сам храм сильно постраждав від боїв, але невдовзі був відреставрований. Сикхи не пробачили образи уряду Індії. Того ж року сикхські екстремісти помстилися, вбивши прем’єр-міністерку Індії Індіру Ганді, яка і віддала наказ про штурм Золотого храму.

35 років тому, 3 червня 1989 року, урядові війська Китаю вибили студентів-протестувальників з площі Тяньаньмень у Пекині, через сім тижнів протестів.

У 2006-му Чорногорія проголосила незалежність.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉