Facebook Pixel

Україна та Чорногорія домовилися про «транспортний безвіз» для вантажних перевезень

Україна та Чорногорія домовилися про «транспортний безвіз» для вантажних перевезень

Україна та Чорногорія домовилися про «транспортний безвіз» для вантажних перевезень

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось із Міністерством транспорту і морських справ Чорногорії про лібералізацію всіх вантажних перевезень між країнами з 1 червня 2024 року.

Quote«Наша мета – щоб на карті Європі не лишилось країн, з якими в нас діє дозвільна система перевезень, а наші транспортні компанії могли доставляти товари у будь-яку країну без додаткових обмежень. Саме тому ми послідовно працюємо над лібералізацією вантажних перевезень з іншими країнами», – наголосив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Більше 10 років тому Україна та Чорногорія підписали Угоду про автомобільні перевезення країнами, за цей час товарообіг між країнами зріс у сім разів. Це є підтвердженням того, що лібералізація вантажних перевезень на часі та піде на користь обом державам

Окрім вантажних перевезень, команда Міністерства інфраструктури працює над розвитком регулярного та нерегулярного автобусного сполучення між державами.

Quote«Важливо забезпечити наявність дозволів на нерегулярні рейси та можливість відкриття регулярного сполучення. Невдовзі очікуємо відкриття першого регулярного маршрут з Києва до Будви. Щодо нерегулярних дозволів, то цього року маємо доступні звичайні універсальні дозволи та дозволи на маятникові рейси з унікальною можливістю заміни групи пасажирів до 10%», – розповів заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

Також під час проведення перемовин було порушено питання можливості безпаритетного виконання пасажирських перевезень українськими компаніями. Наразі сторони погодили, що у разі, якщо чорногорський перевізник відмовляється виконувати маршрут, то українська компанія може обслуговувати цей маршрут самостійно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉