Facebook Pixel

Цей день в історії: 27 серпня почалась ера нафти

Цей день в історії: 27 серпня 1859 року почалась ера нафти — свердловина полковника Дрейка дала першу нафту

Цей день в історії: 27 серпня 1859 року почалась ера нафти — свердловина полковника Дрейка дала першу нафту

27 серпня у світі відзначають Міжнародний день боксу, Всесвітній день прощення, в Молдові – День незалежності, в Ірані – День фармацевта, а в Україні – День українського сала.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 27 серпня в Україні та світі.

У 410 році вестготи розграбували Рим.

У 1597-му під час війни Чон'ю між Кореєю та Японією при Чильчхольяні японський флот із понад 500 кораблів знищив флот корейського командувача Чосона Він Гюна з 200 кораблів. Втрати японців були мінімальними, корейське військо було розбите. За історичними даними, зберегти корейцям вдалося тільки 12 кораблів.

У 1672 році об'єднана армія українських сил гетьмана Петра Дорошенка, османського султана Мехмеда IV і кримського хана Селім-Гірея здобула фортецю Кам'янець (нині – Кам'янець-Подільський) і вирушила на Галичину.

У 1689-му московське царство та китайська імперія Цін підписали перший в історії договір. Так званий Нерчинський договір поклав край півстоліттю воєн між московитами та китайцями. За ним династія Цін підтвердила свої права на Приамур’я.

У 1828 році Бразилія та Аргентина визнали суверенітет Уругваю за угодою Монтевідео.

165 років тому почалась ера нафти

165 років тому, 27 серпня 1859 року, відставний залізничник Едвін Дрейк отримав першу нафту зі свердловини, пробуреної на острові неподалік містечка Тітусвілль, штат Пенсильванія,. Це була перша нафтова свердловина, технологія буріння якої знайшла широке розповсюдження. Цей день вважають початком «нафтової ери».

Навесні 1858 року Дрейк приїхав в Тітусвілль як представник нафтової компанії Seneca Oil для дослідження ймовірних покладів нафти. Щоб справити враження на місцевих, президент компанії Джеймс Таунсенд дав пенсіонеру звання «полковник», хоча Дрейк ніколи не служив у війську. До речі, залізничника найняли ще й тому, що він зберіг право на безкоштовний проїзд залізницею.

Для розвідки нафти Едвін Дрейк вирішив пробурити свердловину на манер соляної, придбав паровий двигун для бура та встановив його на острові на річці Ойл-Крік. Щоб пробитися крізь шари гравію, знадобився деякий час. На глибині 5 м боки колодязя почали руйнуватися, і бурильники з команди Дрейка почали впадати у відчай.

Проте Дрейк не втрачав оптимізму. За його ідеєю, в свердловині встановили чавунну приводну трубу, що складалася з ланок по 3 м. Трубу вбили в землю. На глибині 10 м бурильники вперлися у скелю.

Бурові інструменти тепер були опущені крізь трубу, а для буріння породи використовувалася пара. Проте буріння йшло повільно, за день проходили не більше 1 м свердловини.

Через всі проблеми свердловину назвали «Безумство Дрейка». Навколо збиралися натовпи людей, щоб посміятися над вочевидь провальною авантюрою.

До того ж у розвідників закінчились гроші. У квітні 1859 року колеги Дрейка в сусідньому Коннектикуті відмовилися від пошуку нафти. Дрейк, витративши бюджет в $2500 – сьогодні це майже $95 тис. з урахуванням інфляції, – взяв додаткову позику на $500, щоб продовжити нафторозвідку.

У ніч проти 27 серпня 1859 року бур досяг загальної глибини 21 м – і свердло потрапило в щілину. Команда пішла спати. Зранку Біллі Сміт, бурильник Дрейка, готуючись до зміни, зазирнув у свердловину – і побачив, що сира нафта піднімається вгору. На цей тріумф викликали Дрейка, а нафту за допомоги ручного насоса накачали просто у ванну.

Полковник Дрейк увійшов в історію як винахідник нового успішного методу видобутку нафти з землі. Буріння за допомогою металевих труб запобігає обвалу свердловини, дозволяючи буру проникати все глибше в землю. До цього нафту зазвичай тільки збирали з нафтових джерел або неглибоких ям, викопаних у землі. Глибокі шахти зазвичай руйнувала вода, яка просочувалася крізь стінки. Принцип Дрейка досі використовують всі компанії, які займаються бурінням вуглеводнів.

Сьогодні перша свердловина Дрейка на берегах Ойл-Крік у містечку Черрітрі (4,8 км на південь від Тітусвілля) в Пенсильванії стала музеєм. Реконструйована свердловина демонструє перше практичне використання методів буріння соляних свердловин для видобутку нафти.

27 серпня 1859 року полковник Дрейк отримав першу нафту зі своєї свердловини. Так почалась ера нафти, а свердловина стала музеєм.

27 серпня 1859 року полковник Дрейк отримав першу нафту зі своєї свердловини. Так почалась ера нафти, а свердловина стала музеєм.

У 1929-му в СРСР була уведена так звана «непрерывка». Був ліквідований семиденний робочий тиждень, замість нього уведена п'ятиденка — 5 робочих днів, один вихідний.

У 1942 року в окупованому нацистами місті Сарни Рівненської області відбулись розстріли приблизно 14 – 18 тис. людей, переважно євреїв.

27 серпня 1991 року парламент Молдови проголосив незалежність держави.

Сьогодні день народження святкує Джамала, українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, переможниця Євробачення-2016.

Подякувати 🎉