26 серпня в Намібії відзначають День героїв та День народу гереро, у США – День рівності жінок та Національний день собак, в Папуа-Новій Гвінеї – День покаяння, а в Україні – День авіації.
нагадує, які історичні події відбулися 26 серпня в Україні та світі.
У 1648 році, під час Першої фронди, після успішної битви при Ленсі кардинал Мазаріні, головний міністр Франції, наказав заарештувати лідерів Паризького парламенту, спровокувавши решту Парижа на повстання та барикади.

У 1657-му у Чигирині Іван Виговський був обраний гетьманом України до повноліття Юрія Хмельницького).
У 1789-му Національні установчі збори Франції схвалили Декларацію прав людини і громадянина.
У 1791 році американець Джон Фітч запатентував пароплав. На воді він його продемонстрував 4 роками раніше.
У 1863-му шведськомовна ліберальна газета Helsingfors Dagblad запропонувала нинішній синьо-білий прапор з хрестом як прапор Фінляндії.
26 серпня 1920 року в США набула чинності 19-та поправка до Конституції, яка дала жінкам право голосувати на виборах.
У 1939-му в Римі відбувся ІІ Великий збір Українських націоналістів, що ухвалив політичну програму Організації українських націоналістів, головою ОУН переобрано Андрія Мельника.
У 1942 році у Чорткові українська поліція та нацистська Schutzpolizei (Шупо) депортували 2 тис. євреїв до табору смерті Белжець. 500 хворих і дітей були вбиті на місці.
У 1945-му Українська РСР ратифікувала Статут ООН, ставши однією з засновниць організації.
У 1946 році Норма Джин Мортенсон Бейкер підписала контракт із кіностудією XX Century Fox, взявши сценічний псевдонім Мерилін Монро.
У 1972-му у Мюнхені відкрилися XX Олімпійські ігри, які увійшли в історію не змаганнями, а терактом проти ізраїльських спортсменів.
У 1991 році, після поразки путчу, на позачерговій сесії парламенту СРСР була припинена діяльність КПРС на всій території країни. Водночас президія Верховної Ради УРСР тимчасово припинила діяльність Компартії України.