Facebook Pixel

Портрет Мерилін Монро став найдорожчим твором мистецтва XX століття

Життя

Фото: Christie's

Фото: Christie's

Портрет кіноактриси Мерілін Монро Shot Sage Blue Marilyn роботи американського класика поп-арту Енді Ворхола пішов із молотка за $195 млн. Про це повідомив аукціонний будинок Christie's.

Отже, картина стала:

  • найдорожчим твором мистецтва XX століття, що продавався на аукціоні;
  • найдорожчим американським витвором мистецтва, що брав участь в аукціоні;
  • другим за вартістю твором у світі, що продається публічно (на першому місці — картина Леонардо да Вінчі Salvator Mundi, що пішла з молотка за $450 млн).

Експерти очікували, що картину буде продано приблизно за $200 млн.

На торгах за неї боролися чотири колекціонери. Покупцем став американський артдилер вірменського походження Ларрі Гагосян.

Shot Sage Blue Marilyn належала низці відомих галеристів і колекціонерів, перш ніж її купив нині покійний швейцарський артдилер Томас Амманн. Портрет був виставлений на аукціон Цюрихським фондом Томаса та Доріс Амманн — благодійною організацією, що використовуватиме виручені кошти для фінансування програм охорони здоров'я та освіти для дітей по всьому світу.

Картину Shot Sage Blue Marilyn Ворхол написав у 1964 році, за два роки після смерті Мерилін Монро. Роботу виконано акриловою фарбою методом шовкографії. Її розмір приблизно 1 х 1 м. Вона входить у серію портретів Монро, які відрізняються кольорами. Художник надихався фотопробою актриси для фільму «Ніагара» (1953).

До створення найдорожчого твору американського мистецтва «доклала руку» й художниця Дороті Підбер. Вона прийшла до майстерні Ворхола і попросила дозволу зробити фотознімки картин. Слова «сфотографувати» та «вистрілити» англійською ідентичні (to shot). Отримавши дозвіл, вона дістала пістолет і вистрілила в картину.

Як благодійна музична збірка «For Ukraine» рятує життя Життя

Як благодійна музична збірка «For Ukraine» рятує життя

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга Життя

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення» Життя

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення»