26 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яті про катастрофу в Чорнобилі, Всесвітній день інтелектуальної власності, в Україні – День пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, в Ізраїлі – День пам'яті воїнів, а в США – День кренделя.
нагадує, які історичні події відбулися 26 квітня в Україні та світі.
У 1478 році у Флоренції під час меси в кафедральному соборі прихильники сім’ї Пацці вбивають правителя Флоренції Джуліано Медічі. Проте його брат Лоренцо, відомий як Лоренцо Пишний, очолив війська та придушив спробу перевороту.
У 1514-му польський астроном Миколай Коперник здійснив перше спостереження за Сатурном. Пізніше він зробить висновки про геліоцентричний принцип побудови Сонячної системи.
У 1803-му тисячі уламків метеоритів впали з небес на французьке містечко Л’Егль в Нормандії. Ця подія переконала європейських вчених в існуванні метеоритів.
26 квітня 1840 року з друку вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
У 1912-му Владислав Старєвич створив перший в російській і світовій мультиплікації ляльковий мультфільм «Прекрасна Люканіда». В ньому жуки-вусані розігрували сцени з лицарських романів. Нова техніка покадрової анімації була настільки незвичною та реальною, що про режисера писали як про майстра дресирування жуків. З 1917 по 1919 роки Старєвич жив та працював у Ялті, після чого емігрував до Франції.
У 1937 році німецькі літаки, надіслані Гітлером на допомогу генералу Франко, провели тригодинне бомбардування баскського міста Ґерніка на півночі Іспанії. Ця трагедія надихнула Пабло Пікассо написати одну з найвідоміших його картин.
26 квітня 1945 року Україна увійшла до складу ООН як член-засновник.
У 1965-му у Києві вперше вийшла в етер радіостанція «Промінь».
У 1970-му набула сили конвенція про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Цей день відзначають як День інтелектуальної власності.
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. за київським часом вибухнув реактор четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Це була найбільша техногенна аварія в історії людства. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, становила 50 млн кюрі – в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
Через 5 років, у 1989-му, під час мітингу пам'яті жертв Чорнобиля у Львові вперше підняли синьо-жовті прапори.
1991-му у Південно-Африканській Республіці пройшли перші міжрасові парламентські вибори. 62,65% з 22 мільйонів білих і чорношкірих виборців віддали перевагу партії Африканський національний конгрес Нельсона Мандели.
У п’ятнадцяту річницю катастрофи в Чорнобилі, 26 квітня 1999 року, комп'ютерний вірус «Чорнобиль», створений тайванським студентом, ушкодив, за різними оцінками, до півмільйона комп'ютерів у всьому світі.