За сім місяців 2024 року Міністерство оборони України отримало 24,7 млн грн від перероблення дорогоцінних металів, які були виявлені у знищеній військовій техніці.
Про це у середу, 14 серпня, повідомила пресслужба українського оборонного відомства.
Зазначається, що у знищеній в ході бойових дій техніці та у військових частинах ЗСУ було накопичено 1000 тонн металолому з вмістом дорогоцінних металів.
«Так, у складі металобрухту виявлено 100 кг золота, 1900 кг срібла та 25 кг платини. Його переробка здійснюється Міноборони лише через спеціалізовані приватні переробні підприємства», — йдеться в повідомлені.
Міноборони зазначає, що за сім місяців 2024 року отримало від переробки дорогоцінних металів 24.7 млн грн, а до кінця року планує отримати ще близько 18 млн грн.
Пресслужба також додала, що кошти від реалізації дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ. Так, 80% для золота та платини і 50% для срібла спрямовуються до держбюджету, 20% та 50% відповідно залишаються у спеціальному фонді Міноборони та використовуються для забезпечення потреб ЗСУ.