24 липня у світі відзначають Міжнародний день турботи про себе, на Вануату – День дітей, в Еквадорі – День Симона Болівара, у Польщі – День поліції, а в Тунісі – День карнавалу Авуссу.
нагадує, які історичні події відбулися 24 липня в Україні та світі.
У 1487 році мешканці міста Леуварден, Нідерланди, розпочали протести проти заборони на продаж пива з інших міст. До пивних заворушень доєднались близько 8000 містян, тому міська влада була змушена скасувати заборону.

У 1534-му французький мандрівник і дослідник Жак Картьє досягнув гирла річки Святого Лаврентія та встановив хрест на півострові Гаспе, проголосивши територію північного сходу сучасної Канади власністю французької корони.
У 1623 році флотилія гетьмана Михайла Дорошенка дійшла до Керченської протоки.
У 1751-му, продовжуючи фактичне знищення Січі, російський сенат підпорядкував Кош Запорозької Січі гетьманові й надіслав його до канцелярії графа Кирила Розумовського, останнього гетьмана Війська Запорізького.
У 1847 році півтори сотні мормонів, очолювані Бриґамом Янгом, через 17 місяців подорожі Америкою увійшли в долину Солоного озера, де й заснували Солт-Лейк-Сіті, столицю штату Юта та головний осередок своєї церкви. 24 липня мормони святкують як день піонерів.
У 1911-му в Перу американський археолог Хайрам Бінґем відкрив «втрачене місто» Імперії Інків Мачу-Пікчу.
У 1918-му гетьман Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію.
У 1923 році на мирній конференції у Лозанні був підписаний мирний договір, який встановив сучасні кордони Туреччини в Європі та Малій Азії. Свої підписи під документом поставили представники Греції, Королівства Сербії, Хорватії та Словенії, Румунії, Франції, Сполученого Королівства, Італії, Японії та Туреччини.
У 1945-му в Потсдамі на конференції президент США Гаррі Труман повідомив Сталіну, що Сполучені Штати створили «надзвичайно потужну зброю» – ядерну бомбу.
50 років тому, 24 липня 1974 року, Верховний суд Сполучених Штатів одноголосно постановив, що президент Річард Ніксон під час Вотергейтського скандалу не мав повноважень приховувати записи Білого дому за викликом у суд. Ніксону наказали передати записи спеціальному прокурору Вотергейта.
24 липня 1990 року на Хрещатику перед будинком Київської міської ради поруч із червоно-блакитним державним прапором УРСР піднято національний синьо-жовтий прапор.
У 2019-му прем’єр-міністром Великої Британії стає Борис Джонсон, який переміг Джеремі Ханта.