23 грудня у світі відзначають Всесвітній день сноуборду, в Єгипті – День звільнення Порт-Саїда, в Японії – День народження імператора Акіхіто, а в США – День гуманізму, або день зимових свят для тих, хто не відносить себе до жодної релігії.
нагадує, які історичні події відбулись 23 грудня в Україні та світі.
23 грудня 583 року, або 9.7.10.3.8, 9 Ламат 1 Муваан за календарем мая, Іш-Йоль-Ік'наль («Пані з Серця Місцини Вітрів»), королева-ахав народу мая, була коронована на царство Паленке, яким вона керувала до смерті у 604 році.

У 962-му, під час арабо-візантійських війн, візантійські війська під керівництвом майбутнього імператора Никифора Фоки штурмували і пограбували місто Алеппо у Сирії.
У 1873-му у Львові було засноване Літературне товариство імені Тараса Шевченка, яке у 1892 році змінило назву на Наукове товариство імені Шевченка, перетворившись на багатопрофільну академію наук з пріоритетом до проблем українознавства.
У 1876 році в Константинополі відкрилася велика міжнародна конференція, яка через місяць завершилася угодою про політичні реформи на Балканах. Велика Британія, Російська, Австро-Угорська і Німецька імперії, Французька республіка і Королівство Італія, з одного боку, і Османська імперія, з іншого. домовлялись про політичні реформи у Боснії та на османських територіях з більшістю болгарського населення. Османи відмовилися від запропонованих реформ, що через кілька місяців призвело до російсько-турецької війни.
У 1941-му, під час Другої світової війни, імператорська японська армія окупувала острів Вейк в архіпелазі Маршаллові острови, посеред Тихого океану. Бої за шматок землі площею 7,3 кв. км, де з цивілізації були аеродром і готель, точилися 15 днів, з початку битви за Перл-Гарбор 8 грудня, яка вважається датою початку Другої світової для США.
У 1947-му компанія Bell Laboratories вперше презентувала транзистор – напівпровідник, що лежить у конструкції сучасної електроніки. Згодом винахідники транзистора американські вчені Волтер Браттейн та Вільям Шоклі отримали за нього Нобелівську премію.
70 років тому, 23 грудня 1954 року, відбулася перша успішна пересадка нирки у світі, Рональд Херрік пожертвував нирку своєму братові-близнюку Річарду. Трансплантацію в бостонській лікарні Brigham провели Джей Гартвелл Гаррісон і Джозеф Мюррей. Операція дозволила Річарду Херріку прожити вісім років.
У 1990-му на референдумі 88,5% громадян Словенії проголосували за незалежність країни від Югославії.
17 років тому останній король Непалу втратив корону
У 2007 році в Непалі під тиском комуністів-маоїстів при владі була скасована монархія. Королівство Непал перетворилось на федеративну республіку, а прем’єр-міністр став главою держави. Останній король Непалу Г'янендра Бір Бікрам Шах Дев покинув королівський палац в Катманду у червні 2008 року і переїхав до іншої резиденції. В королівському палаці відкрили музей, а інкрустовану діамантами та рубінами корону Г'янендри та королівський скіпетр разом із усіма іншими коштовностями корони та королівським майном стали державною власністю.
Незважаючи на націоналізацію всього успадкованого майна, у власності 77-річного Г’янендри залишилися прибуткові підприємства вартістю сотні мільйонів доларів. Це щонайменше $200 млн у 35 прибуткових компаній в Непалі та за кордоном. Це, наприклад, 47% у готелі Soaltee, 54% акцій Himalayan Goodricke Tea, 39% Surya Nepal Tobacco, частки в готелі Annapurna, великі чайні плантації в Ітахарі та частки в Himal International Power Corporation, прядильна фабрика Jyoti в Біргунджі, пивоварня Narayanghat, дистрибуція Toyota і TATA, Laxmi Rosin Turpentine Pvt Ltd, Bhotekoshi power company, Sipradi Trading Pvt Ltd, Gorkha Lawrie Pvt Ltd, Amaravati Pvt Ltd, острів на Мальдівах і нафтові інтереси в Нігерії, купа ділянок землі і нерухомість по всьому Непалу тощо.

Попри те, що останній король Непала втратив владу 17 років тому, він продовжує брати участь у політичному житті гірського королівства. На фото — візит до сусіднього Бутану у жовтні 2024
Десять років тому, 23 грудня 2014 року, Верховна Рада проголосувала за відмову від позаблокового статусу України, відкривши країні шлях до НАТО.
Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження Михайла Водяного (Вассермана), неперевершеного артиста оперети і комедійного актора, керівника Одеського театру музичної комедії, який носить його ім'я. Найвідоміша роль Водяного – Попандопуло у виставі та однойменному фільмі «Весілля в Малинівці».