Facebook Pixel

Цей день в історії: 22 серпня було підписано першу Женевську конвенцію

22 серпня у світі відзначають Міжнародний день поминання людей, що стали жертвами насильства з причини їх релігії або переконань, у Мексиці – День пожежника, а в Україні – День пам'яті загиблих правоохоронців.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 22 серпня в Україні та світі.

У 1485 році на Босуорт-Філді у війні Червоної та Білої троянд загинув король Англії Річард III, останній з династії Плантагенетів. Престол зайняв перший з Тюдорів – Генріх VII. Війни Червоної та Білої троянд (1455-1486 роки) отримали свою назву через символи двох англійських родин – Ланкастерів та Йорків.

У 1614-му у Священній Римській імперії з Франкфурта були вигнані євреї.

У 1639 році в Індії було засновано місто Мадрас, нині Ченнай, шосте за населенням місто країни. Британська Східно-Індійська компанія побудувала свою торгову колонію Мадраспатнам на землях, придбаних у місцевої шляхти.

У 1795 році, або 5 фрюктидора III року, французька Директорія затвердила конституцію III року – більш консервативну, ніж радикально демократична конституція 1793 року. Вона заснувала двопалатний законодавчий орган – верхню Раду Стародавніх та нижню – Раду 500. Право голосу на первинних виборах отримали усі французькі чоловіки старше 25 років, які платять податки. За підрахунками, таких виборців було близько 5 млн. Вони відібрали 30 тис. виборців віком від 30 років і доходом, еквівалентним 150-денним податкам. Ці виборці голосували за Раду 500. Статус громадянина міг отримати кожний чоловік віком від 21 року, що народився та проживає у Франції, зареєстрував своє ім’я в реєстрі громадянського стану свого кантону та з того часу залишався на території Республіки принаймні рік, та сплачує «прямий внесок, земельний або особистий», є громадянином Франції. Іноземці могли отримати громадянство після 7 років проживання у Франції, маючи бізнес чи місцеву дружину.

160 років тому, 22 серпня 1864 року, була підписана перша Женевська конвенція – перший кодифікований міжнародний договір, який стосувався хворих і поранених солдатів на полі бою. Уряд Швейцарії запросив уряди всіх європейських країн, а також США, Бразилії та Мексики взяти участь у офіційній дипломатичній конференції. Першу Женевську конвенцію «Про поліпшення долі поранених у дійових арміях» підписали представники 12 держав: Швейцарії, Бельгії, Данії, Іспанії, Франції, Італії, Нідерландів, Португалії, німецьких герцогств Баден і Гессен та королівств Пруссія і Вюртемберг.

У 1875-му Японія та Російська імперія ратифікували Санкт-Петербурзький договір, який передбачав обмін південного Сахаліну на північну гряду Курильських островів – 18 островів від острова Уруп до острова Шумшу. Все одно у Японії не було сил для колонізації півдня Сахаліну, а Росія не мала ресурсів для колонізації Курил. Після окупації Курил Совєтами у 1945-му ресурси також не з’явилися.

У 1919-му Директорія та уряд УНР ухвалили рішення про переговори з армією Денікіна щодо встановлення демаркаційної лінії між двома арміями.

У 1991 році Ісландія першою у світі визнала незалежність нових країн Балтії – Естонії, Латвії та Литви.

У 1992-му президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав'юк передав президентові України Леоніду Кравчуку грамоту Державного центру УНР, яка засвідчила, що незалежна Україна є правонаступницею УНР.

Подякувати 🎉