Facebook Pixel

Цей день в історії. 19 лютого – Крим переданий Україні, снайпери на даху готелю «Україна»

19 лютого у світі відзначають Міжнародний день захисту морських ссавців, а в Україні – День Державного герба. The Page нагадує, які історичні події відбулися 19 лютого в Україні та світі.

У 1649 році в Бразилії поблизу містечка Жабоатан-дус-Гуарарапіс провінції Пернамбуку відбулася друга, вирішальна битва між голландськими та португальськими військами. Голландці зазнали поразки та переконалися, що португальці були грізними супротивниками. Голландія ще зберігала присутність у Бразилії до 1654 року. Найбільша країна Південної Америки залишилася португальською колонією і сьогодні тут говорять португальською, а не голландською.

1674-го Англія та Нідерланди завершили Третю англо-голландську війну підписанням мирного договору. Голландська колонія Новий Амстердам (сьогодні – Нью-Йорк) була передана Англії.

19 лютого 1861 року імператор Олександр II видав «Маніфест про скасування кріпацтва» в Російській імперії.

У 1913-му Педро Ласкуран пробув президентом Мексики 45 хвилин. Це було найкоротше в історії президентське правління. Під час Мексиканської революції президент Франсіско Мадеро доручив придушити військовий заколот генералу Вікторіано Уерті. Проте той був пов’язаний з заколотниками і сам мав владні амбіції. Президент та віцепрезидент були змушені подати у відставку. За конституцією країни, тимчасовим президентом став міністр закордонних справ Ласкуран. За 45 хвилин той встиг призначити Уерту міністром внутрішніх справ і піти у відставку.

Сімдесят років тому, 19 лютого 1954 року, президія Верховної Ради СРСР схвалила указ про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР: «Враховуючи спільність економіки, територіальну близькість та тісні господарські та культурні зв'язки між Кримською областю та Українською РСР».

У 1992-му Верховна Рада України затвердила тризуб малим гербом України.

25 років тому, 19 лютого 1999 року, у США затримали експрем’єра України Павла Лазаренка.

Десять років тому, 19 лютого 2014 року, під час Революції Гідності відбулася справжня бійня на вул. Інститутській. Янукович «законно» обґрунтував для силових структур можливість використання спецпідрозділами вогнепальної зброї, попри те, що Рада не вводила надзвичайний стан. СБУ розпочала підготовку до проведення «антитерористичної операції» на території всієї країни. Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко фактично відмежувався від дій «Беркуту» та переклав відповідальність за його дії на командирів.

Більшість загиблих 19 лютого мали поранення в голову та шию, що, за даними слідства, вказує на участь у протистоянні снайперів третьої сторони. Вогонь вівся з даху готелю «Україна».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉