18 вересня у світі відзначають День моніторингу якості води, День бамбука, День рівної оплати праці, День читання електронних книг, в Азербайджані – День національної музики, в Чилі – Національний день, у США – День людей похилого віку із ВІЛ, а в Україні – День міст Лубни, Прилуки та Миргород.
нагадує, які історичні події відбулися 18 вересня в Україні та світі.
1700 років тому, 18 вересня 324 року н.е., у битві під Хризополісом (сучасний район Стамбула) Костянтин Великий здобув рішучу перемогу над Ліцинієм та встановив одноосібний контроль над Римською імперією.

У 1640-му у Києві відкрився церковний собор, на якому був затверджений православний Катехізис – підручник з християнської віри у формі запитань та відповідей, що його церква використовує й донині. Авторами «Православного сповідання віри» стали київський митрополит Петро Могила і Ісайя Козловський-Трофимович.
У 1810-му в Чилі була встановлена перша урядова хунта – на час війни в Іспанії. Хоча окремий уряд був тимчасовим, він став першим кроком до незалежності від Іспанії. Тому 18 вересня сьогодні вшановується як День незалежності.
У 1812-му Велика пожежа Москви, що палала 4 дні, нарешті спалила все, що охопила: понад три чверті будівель у місті. Наполеон, який споглядав за вогнем з Петровського палацу, повернувся до Кремля, якого (на жаль) пожежа не знищила.
18 вересня 1851 року в США вийшов перший примірник газети "New York Daily Times". Згодом Daily з заголовку випало, а газета виходить і донині. До медіаконгломерату New York Times входять телеканали і радіо, кабельні мережі та інтернет-видання.
95 років тому, 18 вересня 1929 року, на Запорізькому заводі «Комунар» (нині АвтоЗАЗ) був випущений перший український комбайн.
У 1934-му Радянський Союз став 59-м членом Ліги Націй. Через 5 років, після нападу на Фінляндію, СРСР з організації виключили.

18 вересня 1939 року почала мовлення радіостанція Germany Calling, яка транслювала нацистську пропаганду англійською
Як нацисти транслювали пропаганду по радіо
18 вересня 1939 року, через три тижні після початку Другої світової, з території нацистської Німеччини почала мовлення англомовна радіостанція Germany Calling («Говорить Німеччина»).
Радіостанція, заснована за дорученням рейхсміністра пропаганди Йозефа Геббельса, транслювала нацистську пропаганду на Британію (на середніх хвилях) та Північну Америку (на коротких). Кожна програма починалася фразою: «Говорить Німеччина! Це райхзендер Гамбург, станція Бремен», – вимовленою з найвишуканішим лондонським акцентом. Ведучими дійсно були британці, цих зрадників прозвали «Лорд Хо-Хо», найвідоміший із них – Вільям Джойс.
Брехнею була навіть початкова фраза: мовлення йшло не з Гамбурга чи Бремена, а з берегової радіостанції Norddeich Radio у Східній Фрезії, неподалік Нідерландів.
У програмі були не тільки новини, але й заборонена нацистами «нігерська музика» – джаз.
Останній ефір відбувся 30 квітня 1945 року, коли у Гамбург нарешті зайшли американські війська. Цікаво, шо в останній тиждень записи лорда Хо-Хо стали дуже нечіткими: схоже, він добряче пиячив. Після капітуляції Німеччини кореспондент BBC вийшов в ефір зі студії, яку використовував Вільям Джойс у Гамбурзі. Він описав, що на столі все ще лежав сценарій Джойса і стояла пляшка джину.

18 вересня 1977 року «Вояджер I» вперше сфотографував разом Місяць та Землю з космосу
У 1977-му космічний корабель «Вояджер I» вперше в історії сфотографував Землю та Місяць разом у космосі з відстані 11,66 млн км.
18 вересня 1997 року був зареєстрований домен Google.com.
Того ж дня у Оттаві була ухвалена Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення. Угоду про припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби до сьогодні ратифікували 133 держави. Серед них досі немає Китаю, росії та США, а також Індії, Ізраїлю, Північної та Південної Кореї.