Facebook Pixel

Весняна сесія ПАРЄ відкриється виставкою робіт Марії Примаченко

Весняна сесія ПАРЄ відкриється виставкою робіт Марії Примаченко

Весняна сесія ПАРЄ відкриється виставкою робіт Марії Примаченко

16 та 17 квітня у Страсбурзі у рамках весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відкриється виставка картин Марії Примаченко. Експозиція має на меті не тільки донести до відвідувачів самобутній стиль всесвітньо відомої мисткині, але й звернути увагу європейських депутатів на українську культурну спадщину, яка фактично знищується через вторгнення російської федерації.

Марію Примаченко називають однією з найулюбленіших українських художниць, чия яскрава уява та особливий стиль (так зване «наївне мистецтво») зачарували глядачів по всьому світу. За останні роки її роботи були представлені у низці країн Європи та США. Виставка у Страсбурзі, на думку Голови української делегації в ПАРЄ Марії Мезенцевої, має змусити кожного глибше замислитися про значущість збереження української культури.

Quote«Дії російської федерації в агресії проти України є постійним нагадуванням про небезпеку, що загрожує її культурній спадщині. Крім прямих нападів на культурні об’єкти, небезпеку становлять також і більш витончені форми знищення культурної спадщини, такі як вивезення архівів, пропаганда через освіту, спотворення історичних наративів тощо», — говорить Марія Мезенцева.

За її словами, під час весняної пленарної сесії ПАРЄ буде представлена доповідь, у якій підкреслюється нагальна потреба протидіяти стиранню культурної ідентичності як у часи війни, так і в мирний час. Зокрема, в доповіді наголошується на важливості збереження культурної спадщини як засобу захисту колективної пам’яті та сприяння примиренню.

На виставці буде представлено 20 картин, на яких зображена і краса природи, і сила почуттів, і біль, який приносить війна. Останнє відчувається особливо гостро, якщо згадати, що 25 лютого 2022 року музей мисткині в селі Іванків на Київщині був знищений російськими військами.

«Всі її роботи життєствердні. Кольори та символи відображають перемогу добра над злом, що означає перемогу життя. Марія Примаченко не оминає складних соціальних питань і дає поради, як їх вирішувати: бути добрим, але й пускати в хід кігті, зуби й лапи, якщо хтось зазіхає на найцінніше. Ми переконані, що роботи Марії Примаченко — це міст, для якого не існує фізичних та культурних кордонів і який допомагає світові краще зрозуміти українське мистецтво», — говорить директорка фонду Prymachenko Family Foundation Анастасія Примаченко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉