13 вересня в Мексиці відзначають День дітей-героїв, на Маврикії – День інженера. В багатьох країнах згадують Роальда Галя, дитячого письменника та автора романів про Віллі Вонку, ґремлинів та інших
згадує, які історичні події відбулись 13 вересня в Україні та світі.
Як дядько Сем став символом США
У 1776 році в США народився торговець Семюел Вілсон. Під час британсько-американської війни 1812 року він постачав для американської армії яловичину в діжках. Їх позначали трафаретом "US" — «Сполучені Штати». Одного дня охоронець-ірландець на запитання, що означають ці букви, розтлумачив їх за ім'ям виробника — дядько Сем (Uncle Sam). У 1961 році до 185-річчя Семюела Вілсона Конгрес США ухвалив резолюцію, яка, власне, і назвала його прабатьком національного символу Америки — виразу «Дядько Сем».


13 вересня 1776 року народився Семюел Вілсон, який став прообразом дядька Сема, символу США.
13 вересня 1847 року під час Мексикансько-Американської війни загинули шість кадетів-підлітків, які захищали фортецю Чапультепек. Американські війська під командуванням генерала Вінфілда Скотта захопили Мехіко. Відтоді цих підлітків згадують щороку у День дітей-героїв.
У 1898-му американський священик та винахідник Ганнібал Гудвін запатентував целулоїдну фотоплівку.
У 1902 році у Великій Британії відбитки пальців з місця злочину вперше використані як доказ провини по відношенню до затриманого Гаррі Джексона. За сім років до того англійський антрополог Френсіс Гальтон домігся введення дактилоскопії як методу реєстрації кримінальних злочинців. У квітні 1902-го в Данії дактилоскопію вперше застосували для впізнання злочинця.
У 1933-му до парламенту Нової Зеландії обрали першу жінку-депутата – Елізабет МакКомбс.
У 1956-му був презентований IBM 305 RAMAC – перший комерційний комп’ютер, що використовував жорсткий диск з рухомою головкою (накопичувач на магнітних дисках) для додаткового зберігання даних.
У 1959 році під час посадки радянська космічна станція «Луна-2» впала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об'єктом, котрий досягнув поверхні супутника
У 1962-му суд зобов’язав університет Міссісіпі прийняти на навчання Джеймса Мередіта. Він став першим афроамериканцем, який став студентом у виші США.
У 1968 році Албанія вийшла з Організації Варшавського договору – військового пакту соцтабору – на знак протесту проти вторгнення СРСР до Чехословаччини у серпні. Ще з радянського вторгнення до Будапешту у 1956-му лідер країни Енвер Ходжа відновив культ особи Сталіна (та свій власний) та заявив, що країна перебуває у капіталістично-ревізіоністській облозі. Албанія зайняла прокитайську позицію. З 1960 року комуністичне керівництво країни поступово розривало дипломатичні відносини з країнами Східної Європи та з більшістю західних. Албанія обрала курс розрахунку лише на власні сили та на довгі роки стала автаркією – майже стовідсотково закритою економікою.
У 1985-му в Японії вийшла гра Super Mario Bros, яка досі залишається однією з найпопулярніших платформних ігр у світі.
13 вересня 1993 року у Білому домі прем’єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін та голова Організації визволення Палестини Ясір Арафат офіційно потисли руки на знак визнання Палестинської автономії.