Facebook Pixel

1210: до чого готуватися бізнесу

Після того як президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до Податкового кодексу, українським підприємцям потрібно працювати легально, бути прозорими й не боятися відстоювати свою позицію чесних платників податків.

Про це партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта» розповіла партнерка аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine Ольга Богданова.

З нею погоджується і керівник практики податкового права «Моріс Груп» Василь Андрусяк.

Telegram Logo

«Практично весь бізнес має перейти в білу площину. Цьому сприяють податкові зміни та зміни фінансового моніторингу у сфері запобігання відмиванню коштів. Працювати з банками, коли в тебе складні й незрозумілі структури, стає складніше. А малим підприємцям, на жаль, потрібно тримати руку на пульсі. Бо ми до кінця не знаємо, чи дотискатиме держава свою лінію фіскалізації (з огляду на анонс президента про те, що законопроєкт потрібно допрацювати), чи отримає свій результат у тому, щоб зменшити тиск на підприємців», — заявив він.

Богданова зі свого боку уточнила, що допрацювання не стосується малого бізнесу.

«Воно стосується зовнішньоекономічної діяльності. Я не вважаю, що у малих підприємців є якийсь привід очікувати лібералізації».

Ольга Богданова

Ольга Богданова

партнерка аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine

Контекст. Верховна Рада України ухвалила 16 січня антиофшорний законопроєкт №1210 з поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, впровадження плану дій BEPS з протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок. Володимир Зеленський підписав цей закон 21 травня.

Коментарі

Всі новини