12 грудня у світі відзначають Міжнародний день нейтралітету, Всесвітній день загального медичного забезпечення, в Кенії – День незалежності, в Хорватії – День військово-повітряних сил, в США – День штату Пенсильванія і День пряникових будинків, а в Україні – День Сухопутних військ.
нагадує, які історичні події відбулися 12 грудня в Україні та світі.
У 1531 році у Мексиці, за легендою, селянину на ім’я Хуан Дієго явилася Діва Марія, яка розмовляла ацтекською мовою науатль і назвала себе Діва Марія Гваделупська. За деякими версіями, Guadalupe – це спотворені іспанцями ацтекські слова Coatlaxopeuh («та, що розчавлює змія»), Tequatlanopeuh («та, що походить з вершини скелястих гір») чи Tequantlaxopeuh («та, яка виганяє того, хто нас пожирає»). В Мексиці 12 грудня є національним святом покровительки країни. Більшість компаній організовують меси та бенкети для своїх співробітників, а у релігійному центрі Мексики в базиліці Богородиці Гваделупської на півночі столиці Мехіко у день Nuestra Senora de Guadalupe проходить масова церемонія та ярмарок на її честь.


12 грудня — День Святої Діви Марії Гваделупської в Мехіко. У 1531 вона явилася селянину і заговорила ацтекською. Фото святкувань 2024 — voxpopulinoticias.com.mx
350 років тому, 12 грудня 1674 року, у друкарні Києво-Печерської лаври вийшов перший короткий нарис історії України – «Синопсис».
260 років тому, 12 грудня 1764 року, російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.
У 1915-му Юань Шикай проголосив створення Китайської імперії, а себе призначив імператором.
У 1925 році у Сан-Луїс-Обіспо, Каліфорнія, відкрився перший мотель, або автоготель – Milestone Mo-Tel (пізніше перейменований на Motel Inn). Мотель – це готель, призначений для автомобілістів, у номери якого можна потрапити прямо з автостоянки, а не через центральне лобі.
У 1935-му в нацистській Німеччині стартувала таємна репродуктивна програма Lebensborn. Її засновником став Генріх Гіммлер. Lebensborn базувалася на нацистській євгеніці і ставила за мету збільшення кількості «расово чистих» і «здорових» арійських народжених дітей. Асоціація надавала допомогу незаміжнім матерям, заохочувала анонімні пологи незаміжніми жінками і передавала немовлят «расово чистим» та «здоровим» батькам, зокрема родинам членів СС. Почесний хрест Німецької Матері отримували жінки, які народили найбільше арійських дітей. Нацисти легалізували і заохочували аборти для інвалідів і ненімецьких дітей, але суворо карали за них в інших випадках. Під час трибуналу у Нюрнбергу було представлено багато прямих доказів викрадення дітей нацистською Німеччиною в період 1939-1945 років.
45 років тому, 12 грудня 1979 року, Політбюро ЦК КПРС ухвалило ввести радянські війська в Афганістан.
У 1990-му до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за № 527 внесли перший український об'єкт під назвою «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».
У 1991-му Верховна Рада України скасувала ганебну радянську спадщину – кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки. Засуджених за ст. 121 (»мужолозтво») в СРСР кидали у психіатричні лікарні, за цією статтєю був засуджений, наприклад, геніальний український кінорежисер Сергій Параджанов.
У 2015-му була прийнята Паризька угода щодо Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Метою угоди є стримання підвищення глобальної температури поверхні – не більше за 1,5 °C у порівнянні з доіндустріальним рівнем. Щоб досягти цієї мети, викиди парникових газів слід скоротити якомога швидше та якомога більше. До середини XXI століття вони повинні досягти чистого нуля. Щоб утриматися від глобального потепління на рівні нижче 1,5 °C, викиди потрібно скоротити приблизно на 50% до 2030 року.