Україна традиційно вважається однією з найуспішніших країн на пісенному конкурсі «Євробачення». З моменту дебюту у 2003 році вона неодноразово потрапляла до топ-10, вигравала конкурс: Руслана – у 2004, Джамала – у 2016, Kalush Orchestra – у 2022. і щоразу демонструвала високий рівень підготовки. Однак навіть у настільки сильного учасника були й не дуже вдалі моменти. Розповідаємо, хто ж приніс Україні найгірший результат за історію участі.
Євробачення: найнижчий бал України
Найнижчу позицію у фіналі «Євробачення» Україна посіла у 2017 році, коли країну представляв рок-гурт O.Torvald із піснею Time. Конкурс того року відбувався у Києві, оскільки переможцем 2016 стала Джамала. За правилами, країна-господар автоматично проходить до фіналу.
Попри те, що виступ був професійно підготовлений, сценічна концепція і сам музичний стиль виявилися незвичними для основної аудиторії «Євробачення», яка традиційно більше прихильна до поп-музики, балад або яскравих етнічних номерів.
У результаті O.Torvald посіли 24 місце з 26, набравши всього 36 балів (12 від журі та 24 від глядачів). Це стало найгіршим підсумком України у фіналі за весь час участі.
Окрім 2017 року, були й інші роки, коли Україна опинялася не у звичних для себе топових позиціях. Так, у 2012 році Гайтана з піснею Be My Guest зайняла 15 місце у фіналі, що на той момент було найгіршим результатом.
У 2021 році гурт Go_A з піснею SHUM хоч і зайняв високе 5 місце, але у півфіналі був четвертим з кінця за оцінками журі (глядацьке голосування врятувало результат).
Музичні критики тоді коментували низькі бали України, і серед основних причин такого результату назвали невідповідність музичного жанру очікуванням глядачів – рок не так часто успішний на Євробаченні. Також відзначили складність концепції номера, адже багато глядачів не до кінця зрозуміли посил пісні й постановки.