Великдень 2025 в Україні відзначається за новим календарем ПЦУ 20 квітня. Щороку навесні багато хто замислюється над тим, як правильно – «пасха» чи «паска»? В українській мові обидва слова існують, але мають різні значення.
Плутанина зі словами «пасха» та «паска» – доволі поширена у період свят. Дехто вважає одне зі слів помилковим, однак вони обидва існують в українському словнику.
Слово «Пасха» (з великої літери) – це релігійне свято Воскресіння Христового – Великдень. Воно має давнє походження: через церковнослов’янську мову прийшло з грецької, що своєю чергою походить з івриту «песах». Тож «Пасха» – слово, яке застосовується для визначення власне події, свята.

Великдень 2025 в Україні, depositphotos.com
А ось «паска» (з маленької літери) – це традиційна великодня страва, обрядовий хліб, який випікають спеціально до цього свята. Слово «паска» – суто українське і пов’язане з народними традиціями святкування.
Отже, правильно казати:
- На Пасху ми печемо паску.
- Паска вийшла смачна й духмяна.
- У неділю святкуємо Пасху (Великдень).
Нагадаємо, цього року Великдень в Україні відзначається 20 квітня. У 2025-му католики і православні святкують його в одну дату. Великдень в Україні – одне з найважливіших християнських свят, яке символізує Воскресіння Ісуса Христа. Святкування починається зі Страсного тижня, який передує святу. Особливе значення має Велика субота – день, коли господині печуть паски, фарбують крашанки та готують святковий кошик.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також