День доньки в Україні – це порівняно нове неофіційне свято, яке набуло популярності переважно завдяки соціальним мережам. Станом натепер воно не має офіційного статусу, тобто не входить до переліку державних чи офіційно встановлених свят в Україні.
Ідея відзначати День доньки, ймовірно, прийшла з-за кордону – зокрема з США, де існує National Daughter’s Day, який святкують у вересні – у четверту неділю.
Втім, в Україні є ще один варіант – 25 квітня. Попри традицію привітань у соцмережах, саме ця дата запозичена з російського інформаційного простору, тож від святкувань у цей день варто відмовитися. Про це раніше повідомляли у фактчекінговій ініціативі «НотаЄнота».
В українському інтернет-просторі день доньки саме у квітні став популярним після того, як частина ЗМІ почали поширювати інформацію про свято, посилаючись на те, що воно нібито міжнародне. Однак Міжнародний день доньки у світі відзначають у четверту неділю вересня – тобто у 2025 році це буде 28 вересня. Головна мета цього дня – підкреслити цінність доньок, а також наголосити на важливості забезпечення рівних прав у дівчаток та жінок по всьому світу.
Міжнародний День доньки виник в Індії як відповідь на проблему стигматизації дівчат, яких часто дискримінували через їхню стать. З часом ця ініціатива знайшла відгук і в інших країнах світу. Наприклад, у Сполучених Штатах щорічно святкують День доньки 25 вересня.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як говорити з підлітками, щоб вони почули: як завоювати увагу покоління Z і альфа
Фонд Андрія Матюхи та Good Donations: у «Охматдиті» впровадили систему Thompson
Постачальники Міноборони під прицілом: як уникнути кримінального переслідування