IT

Інтернет по 50 євро та банкрутство провайдерів. В Інтернет Асоціації побоюються регулювання телекомринку

Автор

Регулювання телекомринку відповідно до законопроєктів «Про електронні комунікації» і «Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства» призведе до подорожчання Інтернету до 50 євро та банкрутства значної частини провайдерів.

Про це повідомили представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ), повідомляє InternetUA.

«Ніколи не було так тривожно за Інтернет у країні, як після того, як держава вирішила допомогти в його розвитку», – сказав голова правління ІнАУ Анатолій Пятников.

За його словами, один із законопроєктів пропонує вважати всіх, хто надає послуги повністю або частково (зберігання і передача інформації в будь-якій мережі) постачальником, якого зобов'яжуть звітувати перед регулятором. Крім цього, останній буде встановлювати правила і тарифи надання послуг.

Quote«Під це визначення потрапляє і Facebook, Telegram, Office 365, YouTube і взагалі все, що завгодно і хто завгодно, навіть журналісти. І всі вони , у разі прийняття закону, будуть зобов'язані звітувати перед регулятором, підписувати тільки ті договори і тільки в тій формі, яка буде встановлена нашими чиновниками» пояснює він.

Асоціація закликає відкликати документи, і замість них розробити «нормальний закон». В ІнАУ вважають, що обидва законопроєкти посилять тиск на телекомоператорів і провайдерів.

«Законопроєкт підводить кожного, хто не потурбувався про хороший і надійний пароль на Wi-Fi вдома, під Нацкомісію регулювання і тут же "підставляє" і передає в податкову", — стверджує один із представників ІнАУ.

В результаті навантаження на малих і середніх операторів, ціни на послуги доступу до Інтернету для споживачів піднімуться до європейського рівня — 40-50 євро, попереджають в асоціації.

«Цінник буде встановлювати регулятор. Спочатку пройде повільне і тихе знищення ринку. А потім, коли залишиться, як в Європі, три-чотири оператори, тоді цінник і виросте», підсумовують експерти.

Раніше в Раду надійшли три законопроєкти, які впливають на телекомринок. Зокрема, мова йде про законопроєкти №2264 (про електронні комунікації), №2316 (про радіочастотний ресурс України) та №2320, відомий як Кодекс електронних комунікацій. Варто зазначити, що третій законопроєкт об'єднує питання електронних комунікацій та радіочастотного ресурсу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Угода з МВФ вимагає продовження медреформи та незалежності «Нафтогазу» — ЗМІ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується надати Україні кредит. Нещодавно у Мінфіні розповіли The Page на яких умовах фонд погодився надати $5 млрд кредиту. Однак меморандум між МВФ та урядом України містить додаткові умови для отримання кредиту.

ФДМ звільнив керівництво «Центренерго», пов'язане з Коломойським

Фонд держмайна змінив керівництво «Центренерго», пов'язане з Ігорем Коломойським, за допомогою комплексу заходів, а саме: рішення суду, збори наглядової ради, внесення змін до реєстру.

Кайлі Дженнер вилетіла зі списку мільярдерів за версією Forbes

Forbes переоцінив розмір статків моделі Кайлі Дженнер зі США з $1 млрд до $900 млн.