Facebook Pixel

Марченко пообіцяв підвищити мінімальну зарплату раніше, ніж розрахував Кабмін

Автор
Гроші на підвищення в бюджеті є, запевняє міністр. Фото: mof.gov.ua

Гроші на підвищення в бюджеті є, запевняє міністр. Фото: mof.gov.ua

У Кабміні запланували на 2022 рік підвищити мінімальну зарплату до 7,7 тис. грн. Нині «мінімалка» становить 6 тис. грн, а в грудні 2021 року її підвищать до 6,5 тис. грн. Гроші в бюджеті на це підвищення є, запевнив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі «24 каналу».

За його словами, крім підвищення мінімальної зарплати уряд закладає на наступний рік і зростання інфляції на 2% (ймовірно, мова йде про зростання інфляції на 2 п.п. порівняно з поточною, оскільки в прогнозі Кабміну на 2022 рік інфляція вказана на рівні 6,2%, — прим. ред) — це досить помірний соціальний показник. Підвищення стануть можливі за кошт нерозподілених видатків, які становлять 50 млрд – 100 млрд грн. Їх і призначать для підвищення зарплат, пенсій і прожиткового мінімуму.

Telegram Logo

«Це буде пріоритет під час формування бюджету на 2022–2024 роки. Гроші для збільшення цих виплат є», — запевнив Марченко.

Контекст. У затвердженій Кабміном і Радою Бюджетній декларації на 2022–2024 роки вказуються інші показники. Так, згідно з документом, «мінімалка» у 2022 році підвищуватиметься один раз (у жовтні) і лише до 6,7 тис. грн. Найвищого рівня в 7,6 тис грн, за розрахунками уряду, вона досягне тільки до початку 2024 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини