На ключові посади у команді президента мають бути призначені люди, які не пов’язані з олігархами.
По-перше, від Володимира Зеленського очікують, що провідні посади не будуть обіймати люди, пов’язані з олігархами чи із заплямованою репутацією. Цілком згоден з цим побажанням, тому що зв’язок з такими персонами буде дискредитувати президента та позбавить нас можливості змінити країну.
Друга вимога – Україна повинна продовжувати співпрацювати з міжнародними інституціями. Така вимога теж не викликає у мене нарікань, бо країна отримує користь від такої співпраці. Взаємодія з міжнародними організаціями потрібна, щоб рухатись вперед і підтримувати реформи. Багато вимог, які вони висувають, співпадають з очікуваннями українців від влади. Наприклад, боротьба із корупцією, розвиток інфраструктури, фінансового сектору та галузей, які допомагають країні розвиватись.
Щодо третього побажання, реформування правоохоронних органів, то моя позиція повністю співпадає з вимогою представників бізнесу. Потрібно переформовувати роботу СБУ та передати всі економічні злочини до служби фінансових розслідувань, яка підпорядковувалася б Мінфіну. Така модель протидії економічним злочинам ефективно працює в інших країнах. Вона позбавляє бізнес тиску силових структур. Саме таку реформу правоохоронних органів я просував, коли був міністром фінансів, та підтримую зараз.
Саме через спробу вивести економічні злочини з під повноважень правоохоронців у мене був публічний конфлікт з Генеральною прокуратурою. Тому на ключові посади у ГПУ, САП, СБУ буду радити людей, які вже зарекомендували себе борцями з корупцією. Адже всі розуміють, що суспільство очікує від цих посадовців змін у системі, а це досить непросто, бо стара система буде чинити спротив. Потрібні чиновники, які боролись з нею, або активісти, які спроможні на державній посаді відстоювати інтереси громадян.
Всі інші висунуті бізнесменами президенту вимоги теж підтримую. Вони спрямовані на розвиток підприємництва, на зменшення втручання держави у бізнес, на розвиток конкуренції. Виконання цих побажань буде тільки перевагою як для економіки, так і для всіх громадян України.
Одним із пріоритетів нашої роботи буде посилення незалежності Національного банку. Це дасть гарантії інвесторам, що ситуація у країні буде стабільною, а не політично заангажованою. Другий пріоритет – співпраця з міжнародними інституціями. Український бюджет досить залежний від зовнішньої фінансової підтримки. Державі потрібен вільний доступ на ринки капіталу, а вони відстежують наш прогрес у співпраці з МВФ і Світовим банком.
Для досягнення цих цілей потрібна передусім команда, бо одна людина не може перемогти. Тому важливо знайти людей, які будуть здібні боротись.