Закон про розділення «Нафтогазу»: ключовий для Києва, але не хвилює Москву

Дмитро Марунич
Співголова Фонду енергетичних стратегій

Верховна Рада 31 жовтня прийняла в цілому закон про анбандлінг, необхідний для відділення від «Нафтогазу» незалежного оператора газотранспортної системи.

Закон про анбандлінг — вкрай важливий закон, тому що без нього не буде розділення «Нафтогазу» і створення незалежного оператора газотранспортної системи, з яким «Газпром» може укласти контракт.

Це один з ключових елементів реформи нашої газотранспортної системи та процесу трансформування її у відповідність до європейських правил.

Водночас на позицію росіян у переговорах щодо транзиту прийняття цього законопроєкту навряд чи вплине. Їм просто потрібен офіційний оператор для підписання такого договору – їх не хвилює, як його створять та як він буде називатися.

Це наша внутрішня робота і наші зобов'язання перед Європою. Звичайно, могли б виникнути проблеми, якби парламентарі не прийняли цей закон до 1 листопада. Але це внутрішнє питання, а не зовнішнє, і до переговорів щодо транзиту воно має непряме відношення.

Контекст

  • 18 жовтня Верховна Рада прийняла законопроєкт №2239-1 (або закон про анбандлінг) за основу.
  • Прем'єр Олексій Гончарук заявляв, що в цілому проєкт закону треба прийняти до 1 листопада, щоб до кінця року завершити процедуру сертифікації незалежного оператора ГТС.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.

Зеленський оприлюднив декларацію про доходи і витрати за 2019 рік

Президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.