Facebook Pixel

Як обрати найкраще автострахування: поради водію-початківцю

Нонна Рижа
Маркетинг-директорка страхової компанії ARX

Мрія здійснилася, і ви — власник авто. Після радості від вдалої купівлі постають більш буденні питання, які, при цьому, дуже важливі. Наприклад, яку страховку обрати? Бо є декілька видів автострахування — обов’язкове страхування (автоцивілка), добровільне КАСКО, міжнародне (зелена картка). До того ж на ринку багато страхових компаній. Що робити, з чого почати? Надам декілька корисних порад.

Яку страхову компанію обрати?

Перше, що треба зробити, — це обрати надійну страхову компанію. Нещодавно по ринку прокотилася хвиля банкрутств страховиків, адже компанії не відповідали вимогам регулятора за надійністю, прозорістю, якістю активів тощо.

Якщо компанія йде з ринку, звичайно, власників її полісів чекають неприємні питання з відшкодуванням. Тож перше — проведіть свій власний простий аналіз ринку. Про надійну компанію зазвичай легко знайти інформацію, вона активна у соцмережах. Звертайте увагу на:

  • термін існування компанії на ринку;
  • чи сплачує вона відшкодування;
  • яке місце посідає у рейтингах;
  • чи має доступні джерела зворотного зв’язку (сайти, месенджери, додатки);
  • чи не була учасником гучних скандалів;
  • чи є членом МТСБУ (це моторно-транспортне бюро України, там можна дізнатися багато корисної інформації про автоцивілку та зелену картку).

Звичайно, є і інші чинники, але починайте з цих.

Як визначити найбільш відповідний страховий поліс?

Отже, компанію ви обрали. Тепер треба зрозуміти, який поліс варто придбати.

Починати точно треба з автоцивілки, або ОСЦПВ, бо це — обов’язкове автострахування. Існує Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який зобов’язує автовласника мати поліс обов’язкового страхування ОСЦПВ або автоцивілку.

Головне, що треба запам’ятати про цей поліс: якщо неприємність на дорозі сталася і винуватець — ви, то ваші збитки цей поліс не відшкодує. Він спрямований на захист авто іншого учасника ДТП, покриває шкоду, заподіяну його майну і здоров'ю. Свої збитки доведеться покривати самостійно.

Автоцивілка є як паперова, так і онлайн — тобто та, яку легко придбати на сайті компанії.

Як отримати додатковий захист

Ви вже зрозуміли, що насамперед треба придбати ОСЦПВ. Але згідно із законодавством, максимальна виплата потерпілому, яку може здійснити страхова компанія за договором ОСЦПВ, становить 320 000 грн за збитками, спричиненими життю та здоров'ю, та 160 000 грн за майновими збитками. Це не дуже багато, і, якщо щось трапиться, доплачувати доведеться самому.

Тож водію-початківцю, якщо мова йде про договір ОСЦПВ, варто замислитися над опцією розширеного страхового покриття. Витративши невеликі кошти, є можливість збільшити суму страхового відшкодування, щоб потім не мати фінансових проблем. Зазвичай це поліси добровільної автоцивілки, які можуть розширити покриття до 1 млн грн,

Отже, вважатимемо, що автоцивілка у вас вже є, тобто питання відшкодування третій стороні у разі ДТП закрито. А що ж до ремонту власної автівки, якщо станеться якась неприємність? У такому разі треба мати поліс КАСКО.

КАСКО, на відміну від ОСЦПВ, — це не обов'язкове, а добровільне страхування. КАСКО покриває набагато більший спектр страхових випадків: викрадення автомобіля, пошкодження автомобіля градом, камінням, що вилітає з-під коліс під час руху, пошкодження автомобіля третіми особами. Зазвичай компанії пропонують різні види КАСКО, тож є можливість обрати свій

Чи впливає водійський досвід та вік на вартість страховки?

Так, впливає. Як саме, розглянемо детально.

Водії з багатим досвідом керування мають менше шансів потрапити в аварії, тому вартість поліса для них менша. А ось для водіїв-початківців можуть бути заcтосовані підвищувальні коефіцієнти при розрахунку вартості страхового поліса, тому що брак практики водіння може спричинити вищу частоту аварійних ситуацій.

Також на вартість страховки впливає наявність збитків та аварій у минулому. Тобто цей факт може мати як позитивний (знижка при розрахунку), так і негативний (надбавка до страхової премії) вплив.

Що ж до віку, то молоді водії зазвичай мають вищі страхові премії через більшу ймовірність потрапити в аварію. Дорослі водії, які мають багато досвіду водіння, можуть отримувати знижки на страховку через їхню низьку ризикованість.

У багатьох страхових компаніях при укладанні договору КАСКО діє обмеження щодо віку водіїв, які допускаються до керування автомобілем.

Які типи автомобілів є найбільш вигідними для страховки?

Вартість страхування також залежить від самого авто. На те, скільки остаточно буде коштувати поліс, впливають різні чинники, а саме:

  • тип авто;
  • марка;
  • рік випуску;
  • тип двигуна;
  • технічні характеристики та інші фактори.

Однак деякі типи автомобілів можуть бути більш вигідними для страховки порівняно з іншими.

Наведемо декілька прикладів:

  • негабаритні автомобілі та авто з невеликим об’ємом двигуна;
  • менші, більш компактні автомобілі, які зазвичай мають менший об'єм двигуна, можуть мати менший тариф при страхуванні, оскільки вони мають невеликий потенціал заподіяння значної шкоди або збитків у разі аварії;
  • автомобілі з низьким ризиком крадіжок;
  • автомобілі, які не є популярними серед злодіїв, можуть мати меншу вартість страхового поліса;
  • автомобілі з дорогими системами безпеки;
  • автомобілі, які обладнані високотехнологічними системами безпеки, такими як системи автоматичного гальмування, контролю стійкості, камерами заднього виду, і ті можуть бути дешевшими для страховки, оскільки ці системи можуть допомогти бути запобіжниками аварійних ситуацій;
  • автомобілі з низьким рівнем забруднення (електромобілі);
  • деякі страхові компанії надають знижки на страховку автомобілів з низьким рівнем викидів шкідливих речовин, що сприяє екологічності.

Ще декілька автолайфхаків

Пам’ятайте — важливо визначити не лише ціну поліса, але й обсяг покриття, який він надає. Необхідно перевірити, які види збитків покриваються, яка сума страхового відшкодування, і визначити, чи відповідає вашим потребам наповнення страхового поліса.

Також деякі страхові компанії надають бонуси власникам полісів ОСЦПВ/КАСКО, серед яких може бути безкоштовне буксирування, доставлення пального, мобільний шиномонтаж тощо. Ці послуги стануть у пригоді не лише малодосвідченому водієві, але й тим, хто вже давно за кермом.

Страховий поліс для водія-початківця має, за можливості, охоплювати якомога більше ризиків (повне КАСКО, ОСЦПВ з франшизою «0» та добровільною автоцивілкою), адже через брак досвіду водій може частіше стикатися з проблемами на дорозі та звертатися до СК.

Тож, обираючи страховий поліс, звертайте вагу на надійність компанії, уважно читайте умови, зважуйте, що потрібно саме вам. Сподіваємося, тепер ви краще обізнані у страхуванні і вам буде легше обрати правильний захист. Безпечних доріг!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]