Насправді приклади людей, які змогли «сколотити» капітал на інвестиціях, показують, що для успіху достатньо мати план дій і терпіння. Зрозуміло, можна згадати велику кількість гуру інвестицій, які починали свою кар'єру в найбільших фондах або народилися в забезпечених сім'ях. Однак якщо ми говоритимемо саме про середньостатистичну людину, то стратегія регулярної купівлі активів на невелику суму може дати відчутний результат.
Уся справа в складних відсотках. Мабуть, ніщо не зазнає настільки жорсткої критики з боку різних фінансових консультантів, як щоденне придбання кави. Людина цілком може прожити без гарячого напою, купленого дорогою на роботу чи навчання. І саме тому чарівний ефект складних відсотків зазвичай пояснюють саме на прикладі відмови від «кави із собою». Припустімо, склянка лате коштує 50 грн. На місяць на каву йде приблизно 1000 грн. Якщо на ці гроші регулярно купувати ОВДП — один із найменш ризикових інструментів зі ставкою 12%, то через 15 років людина отримає на руки 505 тисяч гривень. Водночас податки відсутні.
Звісно, у реальності все дещо складніше. Так, наприклад, купити ОВДП на 1000 гривень навряд чи вийде. Посередники воліють працювати від великих сум, які треба уточнювати в них. Утім, основне посилання є зрозумілим.
Важливо мати правильну мотивацію та чітко розуміти, для чого людина жертвує умовною кавою. Чи є бажання накопичити на старість, на купівлю житла або сплатити за навчання своїх дітей. У цьому випадку буде більше мотивації дотримуватися своєї інвестиційної стратегії.
Якщо за облігаціями — чи то корпоративними, чи то державними — є досить високий поріг входу, то за акціями він суттєво нижчий. Зазвичай брокери не висувають вимог до мінімального депозиту — його просто має вистачити для купівлі бажаного інструменту.
На американському ринку присутня велика кількість вкрай цікавих компаній, акції яких коштують адекватні гроші й мають хороший потенціал для зростання. Наприклад, Fastly – онлайн-магазин люксових брендів, який активно нарощує свою частку на ринку. Його акції продаються за 43 долари. Або Invitae (за 27 доларів за акцію), яка надає послуги генетичної експертизи для визначення схильності до спадкових захворювань.
Словом, на американському ринку можна знайти інструменти на будь-який смак. Це не лише доступні інструменти, але ще й надійні (номіновані в доларах), і прибуткові – у середньому весь ринок зростає на 10% на рік. А молоді компанії зазвичай показують вищі цифри зростання.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора