Український гральний бізнес: від відповідальної гри до соціальної відповідальності

Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Фото: armyinform.com.ua

24 лютого розділило сучасну українську історію навпіл – на «до повномасштабної війни» та «під час повномасштабної війни». І це розділення змінило не лише світогляд пересічних українців. Змінилися й дії влади, і ставлення бізнесу до державних потреб.

Попри неабиякі економічні втрати, яких вітчизняні підприємці зазнали через масштабне вторгнення російських військ в Україну, вони з перших днів війни активно допомагають державі.

Український гральний бізнес не став винятком із загального правила і продовжує спрямовувати суттєву частину своїх доходів на забезпечення потреб Збройних сил України, територіальної оборони (ТрО) та реалізацію як власних, так і загальнодержавних гуманітарних проєктів.

До війни в суспільній свідомості, переважно через діяльність нелегального гемблінгу, була поширена думка про те, що азартні ігри та соціальна відповідальність – це малосумісні поняття. А діяльність ліцензованих організаторів азартних ігор якщо й спрямовується на суспільно важливі потреби, то обмежується винятково спортивною сферою.

Знадобилося майже півтора року для того, щоб довести суспільству: легальний гемблінг – це насамперед компанії, які дотримуються принципів відповідальної гри, тобто надання гарантій безпеки та захисту інтересів споживачів послуг.

Так, торік більшість ліцензованих організаторів азартних ігор підписали Меморандум про рекламу азартних ігор, у якому чітко розмежовувалися поняття реклами та спонсорства, а сам Меморандум став внутрішнім документом саморегуляції учасників ринку, що визначає правила гри для всіх учасників, єдине розуміння й трактування норм.

Також наприкінці 2021 року на базі Ukrainian Gambling Council – профільної асоціації, що об'єднує 80% легального грального ринку, – було запущено проєкт із надання психологічної допомоги гравцям і членам їхніх сімей (зараз цей проєкт тимчасово зупинено).

Планів щодо подальшого впровадження принципів відповідальної гри було ще багато, але війна внесла свої корективи, і діяльність легального гемблінгу у сфері соціальної відповідальності стала об’ємнішою. Окрім уже звичних напрямів роботи, у ліцензованих організаторів азартних ігор з’явилися такі:

  • фінансова допомога ЗСУ, ТрО та населенню – у вигляді перерахування грошей на спеціальні рахунки НБУ;
  • залучення легальних гральних компаній у волонтерські рухи та надання безпосередньої допомоги біженцям і нужденним;
  • організація різних видів азартних ігор із можливістю перерахування певних сум на допомогу армії;
  • проведення спеціалізованих благодійних турнірів;
  • участь у проєктах із працевлаштування біженців і тимчасово переміщених осіб.

До повномасштабної війни український гральний бізнес був зосереджений на дотриманні принципів відповідальної гри, меценатстві та спонсорських проєктах. А нині вітчизняний гемблінг укотре довів, що є надійним союзником держави в боротьбі за свободу своєї країни, а азартні ігри можуть бути ефективним інструментом зі збирання коштів на потреби оборони та розв'язання гуманітарних проблем.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка