Червень видався багатим на важливі події для нафтогазової галузі. Україна посіла четверте місце в Європі за обсягом видобутку газу, нашу країну вперше включили до індексу кількості бурових верстатів та вона ввійшла у топ-10 країн світу, що проводять нафтогазові раунди
1. Baker Hughes GE: кожен другий буровий верстат в Європі працює в Україні
За ініціативи Асоціації газовидобувних компаній України, наша держава вперше включена до всесвітньо відомого індексу працюючих бурових верстатів Baker Hughes GE Rig Count. Згідно звіту, ми лідируємо у Європі щодо кількості задіяних у бурінні верстатів. Станом на травень, у Європі працювали 186 бурови верстатів (44 – морські платформи), з них майже половина – 84 – були задіяні в Україні.
Статистичні данні індексу публікуються у провідних економічних західних виданнях і його включають до багатьох галузевих звітів. Також він є головним показником споживання та попиту вуглеводнів.
2. British Petroleum: Україна перейшла в «Європейську лігу», залишивши групу СНД
Згідно з оглядом світової енергетики British Petroleum, наша країна на четвертому місці в Європі за обсягом видобутку, на другому місці – за доведеними запасами, на першому місці – за співвідношенням запасів до видобутку (R/P).
3. Drilling Info: Україна потрапила до TOP-10 країн світу, що проводять нафтогазові раунди
За останніх півтора року у 49 країнах світу пройшло 105 торгів з надання у користування нафтогазоносних надр. За даними авторитетного Drilling Info, лідерами стали Австралія, Велика Британія, Данія, Мексика, Індія, Аргентина, Бразилія, Україна, Польща та Хорватія. У 2019 році наша країна проводить серію нафтогазових аукціонів та конкурсів, запропонувавши інвесторам 39 ділянок для розвідки та видобутку вуглеводнів.
4. Конкурси УРП: канадці, американці та українці стали переможцями
Наймасштабніший в історії України конкурс з надання у користування нафтогазоносних надр відбувся, переможці справедливо встановлені. Заявки на конкурси УРП щодо 9-ти ділянок на суходолі загальною площею 11,4 тис. кв. км подали 14 компаній, 4 з яких – іноземні претенденти. Переможцями обрано сім підприємств: «Укргазвидобування» (Бузівська та Берестянська ділянки), також кращими було визнано ще дві спільні заявки УГВ з канадською Vermilion Energy (Балаклійська, Іванівська), американська Aspect Energy виграла конкурс по Варвинській ділянці, чотири відомі вітчизняні газовидобувачі «Гео Альянс», «Укрнафтобуріння», ДТЕК та Західнадрасервіс здобули перемоги у конкурсах по Софіївській, Зінківській, Русанівській та Угнівській ділянках відповідно.
Протягом двох місяців уряд має розглянути рекомендації Міжвідомчої комісії та затвердити переможців конкурсів.
5. Онлайн-аукціони: «Укргазвидобування» придбало сім ліцензій
У 3-му раунді нафтогазових торгів, який 18 червня пройшов на платформі «ProZorro.Продажі», «Укргазвидобування» придбало сім спецдозволів на користування надрами за 89,2 млн грн. Ділянки знаходяться в трьох областях – Івано-Франківській, Харківській та Дніпропетровській, їхня загальна площа – понад 1 260 кв. км.
Четвертий раунд онлайн-торгів відбудеться 16 вересня, на нього виставлено три площі у Львівській та Запорізькій областях.
6. Проект РЕС від УГВ
«Укргазвидобування» кваліфікувало чотири компанії для участі в конкурсі з реалізації проекту РЕС (Production Enhancement Contract). Серед претендентів – компанії із США, Румунії, Китаю та України/Великої Британії. Впродовж трьох місяців вони зможуть ознайомитися із геоінформацією стосовно запропонованих родовищ та подати комерційні пропозиції щодо умов співпраці.
7. Відкрита геоінформація
Держгеослужба спростила доступ до первинної геологічної інформації. Кожен надрокористувач, надіславши до Служби оформлений за зразком лист, зможе відвідати місце зберігання первинних геоданих (сейсміка, каротажі, керн тощо) та відразу ж ознайомитися з ними.
8. Торги газом
«Нафтогаз Трейдинг» оголосив про початок торгів газом на Українській Енергетичній Біржі. Це дозволить підвищити прозорість формування ринкової ціни газу та зробити український ринок ключовим індикатором змін.
9. Повернення Halliburton
Провідна сервісна американська компанія Halliburton відновлює свою діяльність в Україні. Умежах співпраці з «Укргазвидобування» підприємства започатковують новий напрям – надання інтегрованих послуг «під ключ» з буріння бічних стовбурів на 26 свердловинах.