Що на нас чекає цього тижня. Кульмінація сезону вартістю $9 трильйонів

фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Фото: Free-Photos / Pixabay

Ну що, кульмінація сезону квартальної звітності настає цього тижня! Рапортують «важковаговики» S&P 500: Facebook, Apple, Microsoft, Amazon і Alphabet. Від них багато що залежить, вони визначають рух ринку й задають тон, їхні результати багато в чому зумовлюють кінцівку року.

Поки що сезон звітності проходить «на ура» навіть попри песимістичні очікування, спровоковані порушенням усталених виробничих ланцюжків. За даними FactSet на минулу п'ятницю, відзвітували 23% з компаній S&P 500, і 84% компаній, що відзвітували, перевищили очікування Волл-стріт щодо показників EPS — чистого прибутку на одну акцію. Середнє зростання EPS для компаній S&P 500, розраховане на підставі фактичних результатів компаній, що відзвітували, і прогнозних величин для тих, у кого все ще попереду, склало 32,7%. Якщо цей показник не знизиться до кінця сезону, то в нинішньому кварталі компанії продемонструють третій найкращий результат, починаючи з 2010 року. На першому та другому місці відповідно перший і другий квартали поточного року.

Щодо тижня «важковаговиків», то очікування змішані. З одного боку, BigTech обігнали ринок у 2020-му — фактично вони й були ринком. Але у 2021 році ми спостерігаємо істотне уповільнення на тлі побоювань, пов'язаних із можливим посиленням монетарної політики, браку чипів і уповільнення попиту на online-сервіси та програмне забезпечення (після його бурхливого зростання в початковий період пандемії).

На думку аналітиків, про брак пропозиції чипів цього тижня буде сказано дуже багато, і це реальна проблема, але більше короткострокова, ніж фундаментальний чинник, який у змозі порушити подальший розвиток технологічних компаній. Є й інші чинники. І про все це разом добре сказало керівництво Tesla під час звіту минулого тижня: «Ціла купа проблем, включно з браком чипів, логістичними проблемами в портах і проблемами в енергетиці, впливає на здатність наших фабрик працювати на повну потужність». Те саме підтвердила й Apple, заявивши в четвер, що до кінця року виготовить на 10 мільйонів нових iPhone менше, ніж планувалося.

Але не все так погано, є й позитивні чинники: економіка відновлюється, разом із нею оживає й індустрія подорожей, змушуючи людей шукати більше інформації та користуватися соцмережами, що добре для реклами, яка є основним джерелом доходу для Facebook (звітує в понеділок) і Alphabet (вівторок).

Щодо Microsoft (звіт у вівторок), то передчуття неоднозначні. З одного боку, проблеми з виробництвом і продажем нових РС чинять негативний вплив на продажі нової ОС Windows. З іншого, очікується, що ці проблеми буде з лишком компенсовано успіхами в розвитку «хмарного» бізнесу Azure, який став потужним конкурентом для Amazon Web Services та інших схожих продуктів.

Закінчує тиждень Amazon, акції якої від часу оголошення минулих квартальних результатів втратили майже 8% (хоча S&P 500 за цей час зріс). Найбільшу стурбованість із погляду результатів роздрібного гіганта викликає його здатність знайти рішення наявних глобальних логістичних проблем. І якщо ефективного рішення не буде знайдено вже найближчим часом, під загрозою зриву може опинитися сезон «різдвяних продажів», а це точно не обіцяє компанії нічого хорошого.

Також цього тижня на нас чекає безліч свіжих даних про стан американської економіки та звітів інших компаній трохи менше. Але навряд чи щось може зрівнятися за значущістю зі звітами BigTech. Cумарна капіталізація п'яти провідних компаній — приблизно $9 трильйонів, і це точно заслуговує на підвищену увагу.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора