Facebook Pixel

Що таке девелопмент, в центрі якого людина

Олександр Насіковський
Співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM

Минулого року перед нами стояло одне завдання – вижити. Сьогодні ми не тільки продовжуємо боротьбу, але й разом з тим починаємо епоху раннього відновлення. Навіть скептичний Міжнародний валютний фонд, який раніше очікував зниження ВВП України в діапазоні до -3%, сьогодні прогнозує зростання економіки на рівні 1-3%.

За цим стоїть кропітка робота на усіх можливих напрямках: воєнному, дипломатичному, внутрішньо політичному, економічному та врешті-решт, діловому. Цю роботу не зроблять за нас західні партнери, це наше життя, відповідальність та вибір, який кожен робить на своєму місці. Для девелопера цей вибір зводиться до двох ключових питань: будувати чи ні і що саме будувати?

А вже за ними сховані глибинні й комплексні теми, пов’язані із питаннями містобудівної реформи, прозорих, чесних та рівноправних правил гри для усіх без винятку суб’єктів будівельного ринку, верховенства права, економічної свободи, формування нового суспільного договору між містом, девелоперами і владою в контексті проєктування житлових та соціальних просторів.

Яким буде ринок житлової нерухомості після війни

Сьогодні абсолютно будь-який продукт девелопера – перевірка на профпридатність і відчуття контексту, здатність мислити, розвиватись та створювати сучасне житло, в основі якого глибинне розуміння потреб, прагнень та страхів людини. Простими словами: економіка проєкту вимірюється не квадратними метрами та питомими кумулятивними інвестиціями за принципом «витиснути із землі все», а запитом кінцевого споживача, його досвіду.

QuoteДевелопмент житла – це вже більше не про товар, а про сервіс, цінності, культуру та життєві сценарії, які ми пропонуємо людям. Саме тому сталий тренд найближчого десятиліття – людиноцентризм в найкращих його проявах.

Це передусім про красоту екстер’єрних та інтер’єрних рішень, архітектурну довершеність та функціональність, цифровізацію інженерії, продуманість просторово-планувальних рішень як в житловому просторі, так і в соціальному.

Для мене принципово йти в співпрацю з тими, хто відчуває міський контекст, людей та їхні потреби і хоче створити більше, ніж просто крутий і сучасний ЖК. Вважаю, що ніщо так не характеризує житловий комплекс як додана вартість, закладена в місцях загального користування, стильних лоббі, ком’юніті клубах, прогулянкових парках, відпочинкових зонах, навіть штучних водоймах, які створюють рекреаційну зону для мешканців. Як показує наша практика, немає нічого неможливого для девелопера, який розвиває, а не освоює землю, який вивчає споживчий попит, а не зводить бетонні мурашники.

Ми ще до війни зробили ставку на сталий розвиток, пошук технологічного та екологічного балансу території в проєктах, потужну wellness-складову, іншими словами, на створення сприятливих умов для балансу та правильного стилю життя.

Складові людиноцентричного девелопменту

У людиноцентричного девелопмента в моєму розумінні (цей погляд не новий, я підгледів його у найкращих західних практиках, лише адаптував під наші реалії) є чіткі та вимірювальні характеристики:

  1. Цілісна екосистема: починаючи від просторового зонування комплексу і завершуючи інфраструктурним наповненням – усе маю бути частинами ціннісного задуму, ключове завдання якого забезпечити максимальний комфорт для абсолютно різних життєвих сценаріїв
  2. Естетичний функціоналізм: простір та архітектура мають не лише задовольняти усі людські запити та потреби, але й тішити око, розвивати уяву, сприяти ментальному розвантаженню та відпочинку. Усі екстер’єрні та інтер’єрні рішення, пропозиції по готових квартирах з ремонту від девелопера мають чітко візуально розповідати історію життя, яку обирає сьогодні покупець.
  3. Продумана технологічність. Енергетична незалежність, використання альтернативних джерел, зокрема геотермальних насосів, використання сонячних панелей та адаптація «зелених» рішень, автоматизація інженерних комунікацій та сценаріїв життя в будівлі – це вже не про додану вартість та точковий хайп, а про обов’язок, якщо ми говоримо про проекти з довгим циклом життя та високою ліквідністю й капіталізацією.

Саме тому проєкти, орієнтовані на створення мультиформатного, дружнього до людини середовища, матимуть справжній, а не удаваний успіх. А виміряти його ви можете завжди завдяки реальним відгукам мешканців, які обирають комплекс для свого життя.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора