Згідно з останнім прогнозом Міжнародного валютного фонду, справи у світовій економіці не найкращі. Щоб помітити нерайдужну перспективу, достатньо подивитися на динаміку очікувань МВФ.
Річ у тім, що після песимістичних прогнозів літа та осені 2022 року в січні 2023-го фонд дещо покращив свої очікування: +2,9% у 2023-му та +3,1% у 2024-му. Тоді в МВФ вважали, що світова інфляція сягнула піка і буде знижуватися, при тому що споживчі витрати зостануться на високому рівні, а енергетична криза, спровокована вторгненням росії в Україну, була менш серйозною, ніж очікувалося.
Але за три місяці, у квітні цього року, прогноз понизили і для 2023, і для 2024 років.

Прогноз глобального зростання економіки. Інфографіка: Олександр Шатов
Однією з причин негативної корекції є інфляція, темпи зростання якої пригальмовуються значно повільніше, ніж очікувалося. Зараз МВФ прогнозує, що глобальна інфляція сягне 7,0% у 2023 році (порівняно з 8,7% у 2022-му). При цьому у МВФ попереджають, що у разі подовження стресу у фінансовому секторі, наприклад, за збільшенні кількості випадків банкрутства банків, прогноз зростання світового ВВП можу знову переглянути у бік зниження.
«Глобальна економіка знову перебуває в дуже невизначеному стані, коли кумулятивні наслідки несприятливих потрясінь за останні три роки, зокрема, пандемії COVID-19 і вторгнення росії в Україну, проявляються непередбаченими способами», — йдеться у звіті.
Цікавий факт: у національному розрізі принаймні для восьми найбільших економік є лише дві, які, згідно з прогнозом МВФ, продемонструють зростання у цьому році.
Перша — це економіка Китаю: скасування COVID-обмежень та очікуване відновлення економічної активності у країні є одним із головних позитивних винятків. Який, за логікою МВФ, може забезпечити вкрай необхідний поштовх для перспектив глобального зростання. Причому повторне «відкриття Китаю» не тільки призведе до позитивних побічних ефектів для багатьох країн, які залежать від експорту до Китаю та туризму з Китаю, але й допоможе пом’якшити обмеження пропозиції, яке негативно впливає на світову економіку протягом останніх трьох років.

Китайська економіка зростає. Інфографіка: Олександр Шатов
Друга серед восьми топових світових економік, яка, за прогнозом МВФ, продемонструє хоча й невелике, але все-таки зростання, — японська. Вона буде завдячувати зростанню, крім внутрішнього споживання, туризму, зокрема з Китаю.
На іншому кінці економічного спектра цього року очікується значне уповільнення розвинутих економік, особливо в Європі.
За матеріалами statista.com
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!