Facebook Pixel

Китай випереджає США у глобальній конкуренції за ключові нові технології – дослідження

КНР заклала основу для того, щоб позиціонувати себе як провідну світову науково-технологічну наддержаву, добившись «приголомшливого лідерства» у дослідженнях у більшості найважливіших та нових технологічних галузей. Про це йдеться у звіті за результатами дослідження Critical Technology Tracker, яке провів Австралійський інститут стратегічної політики (ASPI) на замовлення Держдепартаменту США.

ASPI відстежував найбільш цитовані наукові роботи, які, за його словами, з ймовірністю приведуть до патентів.

Глобальне лідерство Китаю поширюється на 37 із 44 технологій, які відстежує ASPI. Ці технології охоплюють оборону, космос, робототехніку, енергетику, довкілля, біотехнології, штучний інтелект, передові матеріали та ключові галузі квантових технологій.

Провідні країни у технологічних дослідженнях

Провідні країни у технологічних дослідженнях

За деякими технологіями всі 10 провідних світових дослідницьких інститутів знаходяться в Китаї, вони разом виробляють у дев'ять разів більше високоефективних досліджень, ніж країна, що посіла друге місце.

Державна Китайська академія наук займає високі (часто перші чи другі) місця з багатьох із 44 технологій, включених до Critical Technology Tracker.

Зусилля Китаю багато в чому підтримуються за рахунок імпорту талантів і знань: п'ята частина його високоефективних статей написана дослідниками, які пройшли післядипломне навчання за кордоном.

КНР, ймовірно, стане монополістом у 10 областях, включаючи синтетичну біологію, де вона виробляє третину всіх досліджень, а також електричні батареї, 5G та нановиробництво.

Країни, що лідирують у наукових та технологічних дослідженнях

Країни, що лідирують у наукових та технологічних дослідженнях

США посідають друге місце за більшістю з 44 технологій. В даний час вони лідирують у таких областях, як високопродуктивні обчислення, квантові обчислення та вакцини.

Існує великий розрив між Китаєм та США, як двома провідними країнами, та рештою. У невелику групу країн другого рівня на чолі з Індією та Великою Британією входять Південна Корея, Німеччина, Австралія, Італія та Японія.

«Західні демократії програють глобальну технологічну конкуренцію, у тому числі гонку за науковими та дослідницькими проривами», – йдеться у звіті. Наголошується, що Китай досяг «приголомшливого лідерства у високоефективних дослідженнях» завдяки наявності відповідних державних програм.

Австралійські дослідники закликали демократичні країни краще співпрацювати, швидко просувати стратегічно важливі технології та збільшувати фінансування досліджень.

Подякувати 🎉