Facebook Pixel

Росія імпортує технології та обладнання з КНР в обхід санкцій, — WSJ

Росія отримує з Китаю в обхід санкцій навігаційне обладнання, технології придушення радіосигналів і деталі для літаків. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані митниці.

Митні документи видання отримало від C4ADS — вашингтонської некомерційної організації, що спеціалізується на виявленні загроз нацбезпеці США. Журналісти проаналізували понад 84 тисячі постачання, зареєстрованих російською митницею після санкцій.

Виявилось, що китайські державні оборонні компанії постачають Москві навігаційне обладнання, технології придушення радіосигналів, а також деталі для винищувачів. Імпортером являються державні оборонкомпанії рф, що перебувають під санкціями Заходу. Митні документи містять також приклади імпорту деталей для зброї, яку росія потім використовує в Україні.

Туреччина та ОАЕ також поставляють рф технології в обхід санкцій

Росія в змозі задовольняти більшу частину основних військових потреб самостійно, але значною мірою залежить від імпорту технологій подвійного призначення, таких як напівпровідники, нагадала WSJ. Крім китайських компаній, багато з товарів надходять до рф через такі країни, як Туреччина та ОАЕ.

«Твердження, що Китай надає «допомогу» Росії, не має під собою жодного фактичного підґрунтя, а є суто спекулятивним і навмисно роздутим», — прокоментував WSJ речник посольства КНР у Вашингтоні Лю Пен'юй. Російська влада і представники згаданих у публікації компаній інформацію не прокоментували.

Контекст. Майже через рік після повномасштабного вторгнення в Україну, яке за задумками мало зайняти кілька тижнів, президент терористичної росії владімір путін готує новий наступ до України. Проте західні розвідники сумніваються, що росія має ресурси для нового великого наступу, навіть після мобілізації минулої осені.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉