Facebook Pixel

Шахрайський кредит на ваше ім’я. Що робити

Алла Сав'юк
президент Всеукраїнської Асоціації Фінансових Компаній (ВАФК)

Ми живемо в цифровому світі, у якому онлайн-послуги стають дедалі доступнішими й звичнішими, але водночас активізуються й кібершахраї.

Несподівано виникають ситуації, коли людина отримує повідомлення, що в неї є борг за кредитом, хоча вона ніколи не зверталася за його отриманням. Найчастіше це є можливим, коли шахраї отримують доступ до особистих даних (наприклад, у разі втрати документів, викрадення телефону, ненадійного захисту логіну та паролю від онлайн-банкінгу). Як діяти в такій ситуації?

Передусім потрібно звернутися із заявою про вчинення злочину до правоохоронних органів. Саме вони уповноважені встановлювати й підтверджувати факт вчинення злочину (зокрема шахрайства). Після реєстрації заяви в поліції особа отримує витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань, який полегшить комунікацію з кредитором.

Після з'ясування обставин справи заявник отримає документи щодо факту вчинення проти нього кримінальних дій. Такі документи надалі можуть використовуватися як підстава для зупинення нарахувань відсотків і штрафних санкцій із боку компанії, а також слугувати доказом у разі передання справи на розгляд до суду для визнання кредитного договору недійсним.

По-друге, необхідно невідкладно письмово повідомити фінансову установу про інцидент і докладно описати всі події. Своєчасне сповіщення кредитодавця про такий факт (особливо в разі надання підтверджувальних матеріалів) полегшить процес внутрішньої перевірки компанії та убезпечить особу від нарахування відсотків і штрафних санкцій до ухвалення управлінського рішення за таким кредитом.

Якщо особа вчинила всі необхідні дії (звернулася до правоохоронних органів, факт вчинення шахрайства підтвердився, відверто комунікувала з кредитором), то правових підстав для настання негативних наслідків немає.

Крім того, важливо, що тільки кредитор може надати відповідні уточнення до бюро кредитних історій, щоб шахрайські дії не зіпсували кредитну історію й не обмежили можливості отримати кредит у майбутньому.

Пам’ятайте, що ваша фінансова безпека у ваших руках!

· Слідкуйте за своїми документами й у разі втрати негайно звертайтеся до поліції з відповідною заявою.

· Ретельно контролюйте, коли й кому ви надаєте свої персональні дані.

· Надійно зберігайте інтернет-паролі, особливо від онлайн-банкінгу.

· Захистіть свій фінансовий номер телефону, зареєструвавши його за власними паспортними даними в мобільного оператора.

· У проблемних ситуаціях терміново зв'яжіться з фінансовою установою.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора